Zamknij

Włoskie miasteczko oferowało darmowe wakacje. Nie spodziewali się takiej reakcji

21.08.2020 11:36
Włochy, Molise
fot. Shutterstock

Władze San Giovanni in Galdo, niewielkiej miejscowości na południu Włoch, chcąc zachęcić turystów do przyjazdu, zaoferowały darmowy pobyt w historycznym centrum. Nie spodziewano się jednak tak dużego zainteresowania tą inicjatywą. Do projektu zgłosiło się ponad osiem tysięcy turystów z całego świata.

O tej niezwykłej inicjatywie zrobiło się głośno pod koniec czerwca. Władze San Giovanni in Galdo w regionie Molise, chcąc walczyć ze skutkami pandemii i zachęcić do odwiedzin ich miejscowości, wpadli na nietypowy pomysł. W ramach lokalnego projektu „Sprezentuj sobie Molise” ogłosili, że oferują tygodniowy, darmowy pobyt w domach historycznego centrum San Giovanni in Galdo, słynącego z malowniczej scenerii. 

Gdy o projekcie zrobiło się głośno w mediach, władze zaczęły otrzymywać tysiące wniosków z całego świata. Sukces tej inicjatywy przerósł ich oczekiwania. 

Darmowy pobyt w Molise. Tysiące wniosków z całego świata

W projekcie "Sprezentuj sobie Molise” mogła wziąć udział określona liczba osób. W terminie od lipca do początku października władze miejscowości przygotowały łącznie 40 pobytów z maksymalną liczbą gości do 12 osób tygodniowo. Gdy informacja o tym projekcie dotarła do mediów, władze zostały zasypane zgłoszeniami turystów z całego świata. Wpłynęło niemal 8 tysięcy wniosków od osób, które chciały skorzystać z darmowego pobytu - podaje "The Independent".  

– Nie spodziewaliśmy się, że nasza kampania spotka się z taką odpowiedzią. Otrzymaliśmy około 70 zgłoszeń z samego Kazachstanu – przyznał w rozmowie Stefano Trotta, szef lokalnej organizacji turystycznej odpowiedzialnej za tę kampanię.

Zgłoszenia na 2020 rok zostały już zamknięte, ale władze San Giovanni in Galdo mają nadzieję, że w przyszłości projekt będzie realizowany przez sąsiednie miejscowości, które również borykają się z problemem wyludnienia.

Źródło: Independent, Fly4free.pl