Zamknij

Włoskie miasto Locana szuka mieszkańców. Za przeprowadzkę oferuje 38 tys. zł

Redakcja
28.01.2019 13:13
Locana we Włoszech
fot. pngp.it

Włoskie miasteczko Locana ma problem z masowym wyludnieniem. Właśnie dlatego burmistrz miejscowości wymyślił sposób na przyciągnięcie nowych mieszkańców. Za przeprowadzkę do miasta jest w stanie zapłacić nawet 9 tys. euro. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. 

Włoskie miasteczko Locana leży w Piemoncie, w północnej części państwa nieopodal Turynu. W czasach swojej świetności mieszkało tam nawet 7 tys. ludzi. Niestety wraz z upływem lat miejscowość zaczęła się wyludniać - większość młodych ludzi wyjechało w poszukiwaniu pracy - i obecnie Locana liczy ledwie 1,5 tys. mieszkańców. Właśnie dlatego burmistrz, Giovanni Bruno Marriet, postanowił przyciągnąć tu nowych mieszkańców… pieniędzmi. 

38 tys. zł za przeprowadzkę do włoskiej Locany

Władze miejscowości najpierw kierowały swoją ofertę jedynie do Włochów, później do obcokrajowców mieszkających we Włoszech, a obecnie swoiste dofinansowanie może otrzymać każdy - oczywiście po spełnieniu kilku warunków. 

Na sam początek, osoby przeprowadzające się do Locany muszą być rodziną posiadającą co najmniej jedno dziecko i minimum 6 tys. euro rocznego przychodu

– Chcemy przyciągnąć przede wszystkim młodych ludzi i profesjonalistów, którzy pracują zdalnie lub chcą założyć działalność w Locanie – powiedział burmistrz Giovanni Bruno Marriet.

Oprócz pieniędzy burmistrz miasta zapewnia też wspaniałe otoczenie i krajobrazy. Do centrum Turynu jest stąd tylko 60 kilometrów, a sama miejscowość znajduje się u wrót do parku narodowego Gran Paradiso. Jest to też idealne miejsce do uprawiania sportu, m.in. jazdy na nartach.

To już kolejna inicjatywa, która ma przyciągnąć do Włoch nowych mieszkańców czy inwestorów. W ostatnim czasie władze miasteczka Sambuca na Sycylii, by przyciągnąć nowe osoby, wystawiły na sprzedaż kilkadziesiąt domów za... jednego dolara.  

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC