Zamknij

Włoskie wyspy zakochanych. Działają na odwiedzających jak afrodyzjaki

09.10.2020 12:27
Filcudi, Włochy
fot. Shutterstock/ na zdj. wyspa Filcudi

Wyspy Stromboli i Filicudi zyskały miano najbardziej temperamentnych zakątków Włoch. Wiele osób uważa, że miejsca te mają w sobie magiczną moc zwiększania libido, co czyni je włoskimi afrodyzjakami. Nic dziwnego, że stały się tak popularne wśród zakochanych.

Stromboli i Filicudi to dwie to niewielkie, dziewicze wysepki należące do archipelagu Wysp Liparyjskich (na północ od Sycylii). Miejscowi twierdzą, że zakątki te stały się popularne ze względu na ich rzekomą zdolność do zwiększania libido. Właśnie dlatego czasem nazywane są "wyspami ognia i pasji".

Stromboli. "Wyspa-afrodyzjak"

Jak przyznają sami turyści, atmosfera romansu zdaje się unosić w powietrzu. Ciepłe wody morskie, intrygujące groty i tajemnicze kwiaty tworzą krajobraz, który pobudza wszystkie zmysły. Do tego kruczoczarna sceneria kontrastująca z turkusową wodą i ciągiem bielonych domów. To wszystko tworzy niezwykle "gorącą" atmosferę. 

–  To bardzo zmysłowe miejsce, wyspa ognia i pasji –  mówi Maria Puglisi, miejscowa handlarka winami.

Dodaje, że wiele osób, które wyruszają w ośmiogodzinną wędrówkę po wyspie Stromboli do krateru, lubi rozbierać się do naga i leżeć na brzuchu na drżącej ziemi, aby lepiej poczuć erupcje i wibracje przechodzące przez ich ciała. 

– To orgazmiczne przeżycie. Rytuał, który rozpala zmysły. Wulkan żyje, nazywamy go "Iddu" i jest winny pobudzenia ludzi. To niegrzeczny chłopiec –  wyjaśnia Puglisi.

Stromboli
fot. Shutterstock

Rośliny zwiększające libido

Wyspa jest również domem dla niezwykłej rośliny, o której mówi się, że w nocy wydziela hipnotyczny zapach zwiększający libido.

– Nazywa się cestrum nocturnum, a jego zielonkawo-białe kwiaty kwitną dopiero po zachodzie słońca. Wtedy roztacza swoją magię. Jego zapach jest tak silny, tak przytłaczający, że może wywołać przyjemne zawroty głowy i utrzymuje się do wczesnych godzin porannych. Większość mieszkań ma tę roślinę na werandzie lub przed głównymi drzwiami – dodaje Luisa Paduano, właścicielka Le Terrazza di Eolo, restauracji serwującej owoce morza.

Wyjaśniła jednocześnie, że już od czasów starożytnych cestrum nocturnum uważano za afrodyzjak - pobudzał namiętność i skłaniał do romantycznych uniesień.

Filicudi. Jaskinia Zakochanych

Na pobliskiej wyspie Filicudi również nie brakuje talizmanów miłości i zakamarków kochanków. Nino Terrano, z lokalnego centrum nurkowego, mówi o skałach o fallicznych kształtach, które podobno mają przynieść szczęście w miłości. Jedną z takich atrakcji jest La Canna, 85-metrowy występ wulkaniczny, który wyrasta ze szmaragdowego morza u wybrzeży Filicudi. Niektórzy mówią, że przypomina głowę kobry. Jednak większość dopatruje się w nim innego kształtu.

Na Filicudi wśród par szukających prywatności popularne są groty morskie. Wśród nich jest Jaskinia Zakochanych – podobno, jeśli mężczyzna i kobieta wejdą do jaskini we dwoje, nieuchronnie ulegną pożądaniu.

Aby poprawić doznania i jeszcze bardziej zwiększyć libido, Nino Terrano często nurkuje, aby wyłowić surowe jeżowce. To główny afrodyzjak, który podawany jest gościom na kromce grillowanego chleba bruschetta.

Źródło: PAP, Onet, The Sun