Zamknij

Wodospad Niagara pokryty lodem! Zdjęcia robią ogromne wrażenie

Redakcja
03.01.2018 11:19
Wodospad Niagara pokryty lodem! Zdjęcia robią ogromne wrażenie
fot. East News

Rekordowe mrozy w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że wodospad Niagara zaczął zamarzać. Pokryte lodem kaskady rzeki, zawieszone na wysokości 50 metrów, przyciągają rzesze turystów i fotografów. Zdjęcia są naprawdę imponujące.

Takiego mrozu nie było w Stanach Zjednoczonych od lat. W północnych i środkowych stanach zanotowano najniższą od wieku temperaturę. Mróz utrzymujący się na wschodnim wybrzeżu sprawił, że zamarzła część wodospadu Niagara leżącego na granicy Kanady i USA. Synoptycy zapowiadają, że może być jeszcze zimniej, przez co w styczniu Niagara stanie się prawdziwą kraina lodu.

Wodospad Niagara
fot. East News

Pokryte śniegiem drzewa i długie sople wokół wodospadu tworzą przepiękną scenerią. Okolice odwiedzają profesjonalni fotografowie, którzy dzielą się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych.

Zjawisko zamarznięcia Niagary może być niebezpieczne. Dlaczego? Bo uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie zależnych od niej elektrowni wodnych. Zmrożona woda nie wprawia w ruch turbin, co w momencie roztapiania się ogromnych brył lodu może stanowić poważne zagrożenie. Wydano nawet ostrzeżenie przed możliwym wystąpieniem powodzi dla dwóch wysp, które znajdują się w pobliżu wodospadu.

Zamarznięcie kaskad Niagary miało już miejsce w przeszłości. W 1890 roku zdarzyło się nawet, że ogromna kra zatamowała przepływ wody i wodospad przez dwa dni przestał istnieć. 

___

RadioZET.pl/NC