Zamknij

Wodospad Niagara znów zamarza. Niesamowite zdjęcia obiegły już sieć

Redakcja
25.01.2019 09:42
Niagara zamarza
fot. Instagram/Reuters

Północne i środkowe regiony Stanów Zjednoczonych zmagają się z falą mrozów. Na granicy z Kanadą zamarzła część największego na świecie wodospadu Niagara. Ten niezwykły krajobraz przyciąga rzesze turystów i fotografów, którzy publikują swoje zdjęcia w mediach społecznościowych. 

Wodospad Niagara to jedna z popularniejszych atrakcji turystycznych, która przez cały rok przyciąga podróżników z całego świata. Turyści na własne oczy chcą zobaczyć gigantyczne masy wody rzeki Niagara, które spadają kaskadami z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Szybki spadek temperatury w Stanach Zjednoczonych sprawił, że zamarzła część tego niezwykłego wodospadu na granicy USA (stan Nowy Jork) z Kanadą (prowincja Ontario). Atrakcja także w swej zimowej odsłonie zachwyciła odwiedzających. Turyści widoki częściowo zamarzniętych wodospadów przyrównywali do kadrów z disneyowskiej animacji „Kraina lodu”.

Wodospad Niagara w zimowej odsłonie

Pokryte śniegiem drzewa oraz sople wokół wodospadu tworzą przepiękną, zimową scenerią. W okolice przybywają liczni podróżni, którzy dzielą się swoimi zdjęciami w mediach społecznościowych. Emma Grafham, jedna z odwiedzających wodospad, w rozmowie z CNN opowiadała, że poczuła się, jakby była w zamku księżniczki Elsy z „Krainy lodu”. „Wyglądało to tak, jakby Elsa poruszyła ręką, tak jak robiła to w filmie, a na jej rozkaz wyrosły schody z lodu” – powiedziała turystka.

Częściowe zamarznięcie wodospadu Niagara zdarzało się już w przeszłości. W zeszłym roku, na przełomie grudnia i stycznia, kiedy temperatura przez dłuższy czas utrzymywała się w granicach -18°C, turyści i fotografowie tłumnie odwiedzali wodospad, żeby na własne oczy zobaczyć to wspaniałe widowisko. W 2016 roku temperatura w tym miejscu spadła do -50°C i zamarznięta Niagara uniemożliwiała pracę lokalnych elektrowni wodnych. Z kolei w 1890 roku zdarzyło się, że ogromna kra zatamowała przepływ wody i wodospad przez dwa dni przestał istnieć.  

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: tvn24.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC