Zamknij

Wodospad popłynął do góry. Huragan Ciara odwrócił bieg wody

Redakcja
13.02.2020 10:04
Szkocja. Wodospad popłynął do góry
fot. YouTube/screen

To niesamowite zjawisko zaobserwowano w Szkocji. Wodospad, nazwany Jenny's Lum, w wyniku silnego wiatru dosłownie odwrócił swój bieg - woda zamiast w dół zbocza, leciała w górę.

Niecodzienne zjawisko w Szkocji zostało wywołane przez sztorm Ciara, któremu towarzyszyły bardzo silne porywy wiatru. Filmik prezentujący "wywrócony do góry nogami" wodospad Jenny's Lum udostępniła na swoim profilu agencja Reuters. Nagranie cieszy się dużą popularnością w sieci. 

Szkocja. Huragan Ciara odwrócił bieg wodospadu

Wideo zostało nakręcone w regionie Capsie Fells w Szkocji. Jak można zaobserwować na nagraniu, wiatr wiał tak mocno, że dosłownie wywiewał wodę do góry. Siła podmuchów była po prostu większa od siły grawitacji, działającej na wodę. W ten właśnie sposób został odwrócony kierunek wodospadu "Jenny's Lum".

ZOBACZ TAKŻE: Wodospad Niagara pokryty lodem! Zdjęcia robią ogromne wrażenie

Autor nagrania, Derek Fabel, w rozmowie z Reutersem przyznał, że już wcześniej można było zaobserwować w tym miejscu podobne zjawisko. Tym razem jednak widok był szczególnie zjawiskowy. - Kiedy pojawiły się gwałtowne podmuchy wiatru, to woda - zamiast popłynąć w dół - została wyrzucona do góry, co przypominało dymny komin - powiedział.

Huragan Ciara, który niesie ze sobą deszcze i silny wiatr, nadciągnął nad Wielką Brytanię. Brytyjskie służby meteorologiczne spodziewają się, że prędkość wiatrów w porywach może osiągnąć blisko 170 km/h. W związku z tym odwołano dziesiątki lotów. 

Zobacz także

Źródło: Reuters, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC