Zamknij

Największy park rozrywki w Polsce wygrał w prestiżowym konkursie. Otrzymał aż dwie nagrody

17.11.2020 13:13
Energylandia
fot. Shutterstock

Park rozrywki Energylandia właśnie odnotował kolejny sukces. Tym razem miejsce to zostało docenione w konkursie Worldofparks-Awards 2020. Obiekt otrzymał aż dwie nagrody. Jesteście ciekawi, jakie?

Kolejna edycja Worldofparks-Awards 2020 za nami. W tegorocznym głosowaniu organizowanym przez przedstawicieli strony worldofparks.eu wzięło udział aż 30 tys. osób, które wybrały swoje ulubione obiekty rozrywkowe na świecie.

Głosowanie odbyło się w dniach 30 października - 8 listopada i wyłoniło najlepsze atrakcje oferowane przez znane parki rozrywki na świecie. Który park został wyróżniony? Okazuje się, że aż dwie nagrody trafiły do polskiej Energylandii! Zobaczcie, co w tym parku najbardziej spodobało się głosującym.

Worldofparks-Awards 2020 rozdane. Energylandia otrzymała 2 nagrody

Park rozrywki Energylandia otrzymał aż dwie nagrody w konkursie Worldofparks-Awards 2020. Pierwsze miejsce na podium w kategorii „najlepszy rollercoaster w europejskim parku rozrywki” zajęły Zadra, a zaraz za nią uplasował się bardzo szybki Hyperion! Dzięki prestiżowym nagrodom Energylandię można uznać za jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Energylandii, koniecznie musicie nadrobić. W 2019 roku do grona atrakcji tego parku rozrywki dołączyła właśnie Zadra. Ta drewniano-stalowa konstrukcja znajduje się w strefie Smoczy Gród. Zadra jest najwyższą na świecie hybrydową kolejką, która zbudowana jest głównie z drewna. Osiąga prędkość 121 km/h i ma prawie 63 m wysokości. Spadek o nachyleniu 90 stopni, 3 inwersje, a także konstrukcja toru sprawią, że przejazd tą kolejką z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

ZADRA_6
fot. Materiały prasowe Energylandia

Z kolei drugi nagrodzony - Hyperion - to najwyższy i najszybszy w Europie rollercoaster. Ma 77 metrów wysokości i osiąga prędkość nawet 142 km/h! Przejażdżkę tym potworem rozpoczynamy od 80-metrowego spadku o nachyleniu 85 stopni. To atrakcja tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Odważylibyście przejechać się tą kolejką?

HYPERION_3
fot. Materiały prasowe Energylandia

Energylandia - największy park rozrywki w Polsce

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który położony jest w miejscowości Zator w woj. małopolskim. Obiekt powstał w 2014 roku i podzielony jest na 5 stref, w których atrakcje dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci. Mieliście okazję skorzystać z bogatej oferty tego miejsca?