Zamknij

Wózek "szalał" po płycie lotniska. To nagranie jest hitem sieci

Nina Czochara
01.10.2019 15:00
Wózek na lotnisku Chicago
fot. Kevin Klauer/Twitter/screen

Linie lotnicze American Airlines badają incydent, do którego doszło na lotnisku O'Hare w Chicago. Wózek, który wykorzystuje się do przewożenia produktów spożywczych, zaczął niespodziewanie jeździć w kółko i omal nie uderzył w stojący na płycie samolot. Zatrzymanie pojazdu nie było łatwe. Całę zdarzenie nagrał jeden z pasażerów i opublikował w sieci. 

Kevin Klauer czekał na swój lot na lotnisku w Chicago, gdy nagle stał się świadkiem nietypowego zdarzenia. Pod samolot podjechał wózek gastronomiczny, którym dostarcza się catering na pokład. Gdy pracownik na moment się zatrzymał i wysiadł z wózka, pojazd zaczął sam jeździć w kółko, taranując wszystko, co znalazło się na jego drodze. 

Wózek gastronomiczny jeździł po lotnisku [WIDEO]

Filmik, opublikowany na Twitterze, robi prawdziwą furorę w sieci. Wideo obejrzało już ponad 8,5 mln osób. Oprócz "szalejącego" po płycie lotniska wózka, na nagraniu widać również przestraszonych pracowników, którzy próbują zatrzymać pojazd. Sytuacja stała się na tyle poważna, że pojazd omal nie uderzył w samolot. W końcu jeden z pracowników uderzył w niego wózkiem wykorzystywanym na pasie startowym. Choć pojazd został doszczętnie zniszczony, to udało się zapobiec większej katastrofie.

Zobacz także

"Wszyscy w skupieniu obserwowali sytuację" - powiedział autor nagrania, Klauer. "Po wszystkim zaczęto bić brawo".

Linie lotnicze American Airlines podały w oświadczeniu, że pojazd uległ awarii, prawdopodobnie doszło do zablokowania pedału gazu. Przewoźnik poinformował jednocześnie, że żaden pracownik firmy nie został ranny, ale incydent spowodował opóźnienie lotu o 10 minut. Dodano, że badane są okoliczności tego zdarzenia, a bezpieczeństwo jest dla American Airlines sprawą priorytetową.

Zobacz także

Źródło: Twitter, Business Insider

___

RadioZET.pl/NC