Zamknij

Pasażer awanturował się w samolocie. Skończył podróż w kajdanach i z mandatem

14.12.2020 15:49
Policjanci wyprowadzają pasażera z samolotu
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Agresywny pasażer został wyprowadzony w kajdankach z samolotu, który przyleciał z Dublina do Wrocławia. 29-letni mężczyzna nie stosował się w czasie lotu do poleceń kapitana i nie chciał założyć maseczki. 

Do incydentu doszło w niedzielę, 13 grudnia. Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poproszeni o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Dublina. Powodem była awantura, którą rozpętał w czasie lotu jeden z pasażerów.

Wrocław. Awantura o maseczkę w samolocie

Agresywny, 29-letni mężczyzna nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom. Co więcej, pomimo wielokrotnego upominania, nie chciał założyć maseczki.

– Mężczyzna był agresywny i pobudzony. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer został wyprowadzony z samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych – powiedziała rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak.

Dodała, że z powodu agresywnego zachowania 29-latka funkcjonariusze zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek oraz chwytów transportowych.

Zobacz także

Jak się okazało, nadmiernie pobudzony pasażer pił wcześniej alkohol i zażywał narkotyki. Badanie krwi wykazało nie tylko dwa promile alkoholu, ale także obecność znacznych ilości narkotyków w jego organizmie.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za wykroczenie polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: PAP