Zamknij

Wrzucił "na szczęście" monety do silnika samolotu. Pasażer trafił do aresztu

Nina Czochara
09.04.2019 11:20
Wejście na pokład
fot. Shutterstock

To kolejny w ostatnim czasie przypadek, kiedy pasażer niedługo przed startem, wrzucił do silnika monety. To miało podobno zapewnić szczęśliwy lot. Niestety w efekcie tego incydentu rejs został opóźniony, a mężczyzna aresztowany. 

Lot z lotniska Wuhan Tianhe do miasta Urumczi w Chinach wystartował z 40-minutowym opóźnieniem. Wszystko dlatego, że jeden z pasażerów wpadł na pomysł wrzucenia monet do silnika samolotu. Miało to zapewnić szczęśliwe dotarcie do celu. Jak tłumaczył się mężczyzna, namówiła go do tego teściowa. 

Za "szczęśliwą" monetę przed lotem trafił do aresztu

Incydent został uwieczniony przez lotniskowy monitoring. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać, jak 31-letni mężczyzna tuż przed wejściem na pokład wrzuca monety przez szczelinę między samolotem a tzw. rękawem lotniczym. Ochrona lotniska szybko zawiadomiła policję, a pasażer został aresztowany. 

Po zatrzymaniu przez policję mężczyzna wyznał, że to jego teściowa namówiła go do tak bardzo niefrasobliwego zachowania. Jej zdaniem taka praktyka przynosi szczęście podczas lotu.

31-latek został aresztowany na 10 dni za narażanie na niebezpieczeństwo pozostałych pasażerów. Jego żona i dziecko kontynuowali lot. Z powodu tego incydentu samolot wystartował z 40-minutowym opóźnieniem.

W Chinach już po raz kolejny zdarzyła się podobna sytuacja. W ostatnim czasie głośno było o 28-latku, który - również "na szczęście" - wrzucił monety do silnika samolotu. Linia lotnicza Lucky Air pozwała mężczyznę i żąda 80 tys. zł odszkodowania.

Przeczytaj także:

•  Pasażerka wyrzucona z samolotu. Zrobiła awanturę, bo przeszkadzało jej 3-letnie dziecko

•  Pijany pasażer musi zwrócić linii lotniczej 60 tys. zł za... zużyte paliwo 

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.p/NC