Zamknij

Wskoczyła do kanału w Wenecji, bo... chciała uciec przed kontrolerem biletów

Redakcja
05.09.2018 14:21
Wenecja
fot. Pixabay

Pochodząca z USA turystka, na widok zbliżającego się kontrolera biletów, wyskoczyła z tramwaju wodnego w Wenecji. Wyłowiona przez straż miejską została ukarana nie tylko za brak biletu, ale też skok do wody. 

Jak podały włoskie media, 18-letnia Amerykanka, która bez biletu płynęła tramwajem wodnym w Wenecji, na widok zbliżającego się kontrolera... skoczyła do Canal Grande. Nie spodziewała się jednak, że kara za takie zachowanie może być wysoka.

Turystka ukarana ponad 500 euro grzywny

18-letnia Amerykanka, została po wyciągnięciu z kanału, zaprowadzona na posterunek straży miejskiej. Turystka wyjaśniła, że nie wiedziała o tym, że w Wenecji nie można skakać do kanałów. To tłumaczenie jednak nie pomogło. Turystce wymierzono dwie kary w wysokości ponad 520 euro, które zapłaciła kartą kredytową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za skok do Canal Grande zapłaciła 450 euro, a za brak biletu na tramwaj wodny 77,50 euro.

Jak tłumaczył burmistrz miasta, Luigi Brugnaro, dla zapewnienia bezpieczeństwa Canal Grande i pozostałe kanały stale patrolują łodzie straży miejskiej i to załoga jednej z nich interweniowała, by wyciągnąć z wody pasażerkę bez biletu.

"Tej turystki nie należało jedynie ukarać grzywną; musimy mieć możliwość osadzenia takiej osoby w celi i odesłania jej z miasta. Wenecja musi być szanowana przez odwiedzających" - dodał burmistrz.

Przeczytaj także:

• Zanurzyła stopę w fontannie w Rzymie. Dostała 450 euro grzywny

• Całonocne patrole przy fontannach w Rzymie. Wszystko przez... nagich turystów [WIDEO]

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC