Zamknij

Pasażer wszedł do samolotu w masce gazowej. Załoga wyrzuciła go z pokładu

Redakcja
03.02.2020 10:33
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Pasażer linii American Airlines został wyproszony z samolotu po tym, jak wszedł na pokład w masce przeciwgazowej. Wygląd mężczyzny wywołał sporą panikę wśród innych podróżnych. Chociaż załoga poprosiła mężczyznę o zdjęcie maski, ten odmówił. Zamieszanie spowodowało prawie godzinne opóźnienie. Ostatecznie zamaskowany podróżny musiał opuścić pokład maszyny. 

Do incydentu doszło na pokładzie samolotu linii American Airlines, który miał wylecieć z Dallas do Houston w USA. Zamaskowany mężczyzna, który pojawił się na pokładzie samolotu, wywołał spore zamieszanie na pokładzie. 

Pasażer założył maskę gazową do samolotu

Na opublikowanych w sieci zdjęciach widać, jak pasażer z maską na twarzy i chustą owiniętą wokół szyi, stoi w przejściu samolotu, chcąc zająć swoje miejsce. 

- Miałem miejsce z tyłu. Podniosłem wzrok i zobaczyłem faceta wchodzącego do samolotu w masce przeciwgazowej, co było dość dziwne. Zauważyłem też, że maska nie ma filtra, co zupełnie nie miało sensu - powiedział jeden z pasażerów Joseph Say w rozmowie ze stacją KTRK. Say dodał, że wiele osób początkowo obawiało się, że maska przeciwgazowa była związana z nowym koronawirusem, który przyczynił się do śmierci ponad 360 osób. Podejrzewano też, że mężczyzna mógł coś ukraść i chciał ukryć swoją twarz.

Zobacz także

Załoga samolotu próbowała przekonać mężczyznę do zdjęcia maski, ponieważ powoduje to panikę i niepokój wśród osób obecnych na pokładzie. Gdy ten odmówił, postanowiono wezwać ochronę, która wyprowadziła zamaskowanego pasażera z pokładu. Z powodu tego zdarzenia samolot wyleciał do Houston z godzinnym opóźnieniem. 

Jak udało się ustalić liniom American Airlines, pasażer przyleciał wcześniej z lotniska w Los Angeles, gdzie kilka dni temu wylądował specjalnie wyczarterowany samolot z chińskiego Wuhan, w którym doszło do pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem. Mężczyzna najprawdopodobniej wierzył, że w ten sposób ochroni się przed wirusem. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Koronawirus. Linie lotnicze zawieszają loty do Chin

•  Kłótnia pasażerów o okno w samolocie. Nagranie trafiło do sieci

Źródło: Daily Mail, o2.pl

___

RadioZET.pl/NC