Zamknij

Turyści grali w siatkówkę w pobliżu aktywnego wulkanu. Do sieci trafiło nagranie [WIDEO]

30.03.2021 11:34
Wulkan Fagradalsfjall
fot. Shutterstock

Wulkan Fagradalsfjall przyciąga w ostatnim czasie tłumy mieszkańców i turystów, którzy chcą zobaczyć na własne oczy wyciekającą z krateru gorącą lawę. Mimo kolejnych wybuchów turyści zdecydowali się grać w siatkówkę w niewielkiej odległości od wulkanu. Nagranie bardzo szybko obiegło sieć. 

Wybuch wulkanu Fagradalsfjall rozpoczął się w piątek, 19 marca. Po tym, jak teren erupcji został otwarty dla turystów (uruchomiono połączenia autobusowe oraz wytyczono 3,5-kilometorowy szlak w okolice wierzchołka) na miejsce przybywa tysiące osób. Chętnych, którzy chcą zobaczyć islandzki wulkan z bliska, jest tak wielu, że tworzą się korki. Fagradalsfjall stał się nową atrakcją turystyczną Islandii

Wulkan Fagradalsfjall. Turyści grali w siatkówkę obok krateru

Odwiedzający gromadzą się tłumnie u podnóża niewielkiego stożka tworzącego się z krzepnącej magmy. Mieszkańców i turystów zachwyca przede wszystkim nocny spektakl gorącej, pomarańczowej lawy wydobywającej się ze szczelin.

Jak informowaliśmy już w minionym tygodniu, poza robieniem zdjęć z wulkanem, Ci odważniejsi turyści urządzali sobie grilla nad lawą i piekli pianki oraz kiełbaski.

Ale na tym nie kończy się pomysłowość odwiedzających. W sobotę, mimo kolejnych wybuchów, spacerowicze postanowili zagrać w siatkówkę w pobliżu krateru. Nagranie trafiło do social mediów. 

Lokalne władze liczą, że wulkan będzie aktywny przez kolejne lata. Utwardzono nawet drogę prowadzącą w pobliże erupcji. Aby ułatwić turystom dotarcie na miejsce, uruchomiono też specjalną "wulkaniczną" linię autobusową.

Islandzki Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego przekazał, że na razie teren w pobliżu wulkanu Fagradalsfjall będzie otwarty, ale w przypadku wystąpienia zagrożenia, zostanie wydany zakaz zbliżania się. 

Źródło: rt.com,