Zamknij

Wybierasz się do Chorwacji? Przygotuj się na nowe ograniczenia dla turystów

Redakcja
21.05.2018 12:19
Park Narodowy Krka - Chorwacja
fot. Shutterstock

Władze Parku Narodowego Krka wprowadzają nowe ograniczenia dla przybywających. Od czerwca bieżącego roku turyście nie będą mogli pływać na określonym obszarze Parku Narodowego Krka, przy słynnym wodospadzie Skradinski Buk. Wszystko po to, aby uchronić piękno tego miejsca przed zniszczeniem. 

Park Narodowy Krka to jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w całej Chorwacji. Ze względu na dużą liczbę turystów odwiedzających to miejsce, władze postanowiły wprowadzić na jego terenie spore ograniczenie obowiązujące przez całe wakacje.

Zakaz pływania przy wodospadzie Skradinski Buk

Nowe ograniczenia wejdą w życie już w przyszłym miesiącu i mają obowiązywać od 1 czerwca do 30 września. Zakaz pływania będzie dotyczył obszaru przy wodospadzie Skradinski Buk, w parku Krka. 

Z użytku zostanie wyłączony fragment od mostu w dół rzeki. Przy wejściu do wody zostanie postawione drewniane ogrodzenie zwiększające bezpieczeństwo odwiedzających. Jak tłumaczą przedstawiciele parku narodowego, zmiany podyktowane są koniecznością zadbania o naturalne otoczenie wodospadu, który jest najczęściej odwiedzanym wodospadem na rzece Krka. Ograniczenia muszą zostać wprowadzone jak najszybciej, bowiem z roku na rok liczba turystów przybywających do Chorwacji rośnie. 

Zobacz także

Władze chcą chronić park Krka przed zniszczeniem 

To nie pierwsze restrykcje wprowadzone przez przedstawicieli Parku Narodowego Krka. W ubiegłym roku władze parku ogłosiły, że w Skradinski Buk może przebywać jednocześnie maksymalnie 10 tys. turystów. Ma to odciążyć środowisko naturalne tego terenu i zapewnić większe bezpieczeństwo odwiedzającym. 

Jak podaje chorwacki serwis, parki narodowe są jedną z największych atrakcji w kraju. W ubiegłym roku odwiedziło je blisko 4 miliony osób, głównie w lipcu i w sierpniu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

• Włoska wyspa chce zmniejszyć liczbę turystów. Będą spore ograniczenia

• Słynna plaża w Tajlandii zamknięta na trzy miesiące. Winę ponoszą turyści

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC