Zamknij

Wybrano 12 miast, które wyglądają jak z bajki. W rankingu jedno miejsce z Polski

11.09.2020 13:03
Hallstatt w Austrii
fot. Shutterstock

Brytyjski dziennik "The Mirror" przygotował zestawienie 12 europejskich miast, które wyglądają jak z bajki. Mamy powody do dumy, bo na liście pojawiło się jedno miasto z Polski - Poznań. 

Zestawienie przygotowane przez "The Mirror" prezentuje 12 miast w Europie, które są tak piękne, że aż bajkowe. "Warto je odwiedzić, gdy podróże będą już w pełni swobodne" – czytamy na stronie dziennika.

Poznań na liście europejskich "miast jak z bajki"

Autorka zestawienia przyznała, że przy tworzeniu tego rankingu szukała w miastach magii i bajkowości, na którą składają się m.in. malownicze budynki i niepowtarzalna atmosfera.

– Mówimy o kolorowych domach, spokojnych sceneriach, brukowanych ulicach (...). Nic dziwnego, że niektóre z tych miejsc zainspirowały twórców bajkowej produkcji "Kraina Lodu" czy zamku "Śpiącej Królewny" – napisała dziennikarka z "The Mirror".

Na liście najbardziej magicznych miast znalazł się Poznań. To duże wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że pojawia się obok tak niezwykłych miejsc jak Hallstatt w Austrii, Cinque Terre we Włoszech czy Sintra w Portugalii. 

Poznań
fot. Shutterstock

 – To urokliwe miasto targowe w Polsce słynie z głównego rynku z kolorowymi budynkami, przyciągającą piękną architekturą i żywą atmosferą – napisała autorka rankingu. – Warto spędzić tu czas na zwiedzaniu sklepów i spacerach po brukowanych ulicach, a wieczorem wrócić na rynek, aby napić się drinka  – dodała. 

ZOBACZ TAKŻE:  10 najpiękniejszych miast w Polsce, które warto zobaczyć

12 magicznych miast jak z bajki [Ranking] 

 1. Hallstatt, Austria
 2. Colmar, Francja
 3. Positano, Włochy
 4. Sintra, Portugal
 5. Cinque Terre, Włochy
 6. Bled, Słowenia
 7. Sinaia, Rumunia
 8. Mont-Saint-Michel, Francja
 9. Rothenburg ob der Tauber, Niemcy
 10. Popeye Village, Malta
 11. Reine, Norwegia
 12. Poznań, Polska

Źródło: Mirror