Zamknij

Wybrano najlepsze linie lotnicze świata. Na pierwszym miejscu Qatar Airways

Nina Czochara
19.06.2019 11:03
Samolot
fot. Pixabay

W plebiscycie Skytrax za najlepszą linią lotniczą na świecie zostały uznane linie Qatar Airways. W pierwszej dziesiątce jest tylko jeden przewoźnik z Europy. 

Ranking "World's Best Airline", przygotowany przez firmę konsultingową Skytrax, powstaje na podstawie największego w branży badania zadowolenia pasażerów. Nagrody są uważane za jedne z najbardziej prestiżowych i często nazywane są "Oscarami branży lotniczej". 

W plebiscycie wzięło udział ponad 21 mln pasażerów z ponad 100 krajów. W badaniu branych jest pod uwagę kilkanaście wskaźników. Pasażerowie oceniali m.in. komfort podróży, życzliwość personelu pokładowego oraz serwowane podczas lotu posiłki. Które linie okazały się w tym roku najlepsze?

Qatar Airways najlepszą linią na świecie

Za najlepszego przewoźnika uznano Qatar Airways. Przewoźnik z Zatoki Perskiej po raz piąty wygrał plebiscyt - wcześniej świętował zwycięstwo w 2017, 2015, 2012 i 2011 roku. Linia zebrała wysokie oceny za klasę biznesową oraz fotele w klasie biznes. 

Qatar Airways
fot. Pixabay

Na drugim miejscu zestawienia znalazły się linie Singapore Airlines - ubiegłoroczny zwycięzca. Przewoźnik okazał się bezkonkurencyjny w innych kluczowych kategoriach: najlepsza załoga pokładowa, najlepsza pierwsza klasa, najlepszy przewoźnik w Azji. 

Na trzecim miejscu plebiscytu "World's Best Airline" pojawiły się japońskie linie ANA Nippon Airways.

Zobacz także

LOT bez zmian, Ryanair nieco lepiej

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na 67. miejscu, podobnie jak przed rokiem. Dwa lata temu nasz narodowy przewoźnik zajął 79. miejsce, trzy lata temu - 92., a jeszcze w 2015 próżno było go szukać w pierwszej setce zestawienia.

Najlepszą tanią linią lotniczą na świecie została Air Asia, a największy postęp zrobiły Philippine Airlines. Pozycja Ryanaira w tegorocznym zestawieniu jest nieco lepsza - irlandzki przewoźnik zajął 59. miejsce (rok temu 64.). Popularna w Europie linia easyJet zajęła 37. pozycję. 

Najlepsze linie lotnicze świata 2019 [TOP 10]:

  1. Qatar Airways (miejsce w poprzednim rankingu - 2.)
  2. Singapore Airlines 
  3. ANA All Nippon Airways
  4. Cathay Pacific
  5. Emirates (4.)
  6. EVA Air (5.)
  7. Hainan Airlines
  8. Qantas Airways
  9. 9. Lufthansa
  10. Thai Airways

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: skytraxratings.com, tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC