Zamknij

Wybrano najlepsze lotniska świata. Zwycięski port lotniczy ma ogród, basen i zjeżdżalnie

Redakcja
26.03.2018 13:50
Lotnisko Changi w Singapurze
fot. Shutterstock

Portal Skytrax zaprezentował ranking najlepszych lotnisk na świecie w 2018 roku. Po raz szósty z rzędu zwyciężył port lotniczy Changi w Singapurze. W Europie najwyższe miejsce zajął port w Monachium. W zestawieniu pojawiło się też lotnisko Chopina w Warszawie.

Portal Skytrax zaprezentował najnowszy ranking najlepszych lotnisk na świecie. Zestawienie powstało na podstawie ocen dokonanych przez niemal 14 mln pasażerów z ponad 100 krajów na świecie. Podróżni oceniali m.in. bezpieczeństwo, jakość obsługi, odprawę, transfery, przyloty i odloty oraz zakupy. Łącznie pod lupą znalazło się 550 portów lotniczych. 

Changi w Singapurze — najlepsze lotnisko świata

Tytuł najlepszego lotniska świata zdobył, szósty rok z rzędu, port lotniczy w Singapurze. To 16. najbardziej ruchliwy port lotniczy na świecie — rocznie obsługuje ok. 62,2 mln pasażerów. 

Co sprawia, że singapurskie lotnisko jest tak wyjątkowe? Jego piękna architektura, sprawne działanie, luksusowe udogodnienia oraz bogata oferta restauracji i atrakcji. Duże wrażenie na pasażerach robią zaprojektowane na poszczególnych terminalach i halach odlotów ogrody z kaktusami, liliami wodnymi czy orchideami. 

Ponadto lotnisko Chiangi w Singapurze przygotowało dla podróżnych zjeżdżalnie, kino, a nawet basen z jacuzzi na dachu sąsiedniego hotelu.  

Najlepsze lotniska w Europie w 2018 roku

W Europie zwyciężyło lotnisko Monachium — znalazło się na 6. miejscu ogólnego zestawienia. Zdaniem jurorów ze Skytraxa Monachium to jedyne lotnisko w Europie, które zasługuje na pięć gwiazdek. Zdobyło też tytuł najlepszego w Europie środkowej.

W Europie zachodniej zwyciężyło lotnisko w Heathrow, na południu Europy port w Atenach, a w regionie Europy północnej — lotnisko w Helsinkach. Budapeszt został najwyżej oceniony, jeśli chodzi o Europę wschodnią.

W zestawieniu Skytraxa znalazł się też port lotniczy w Polsce. Warszawskie Lotnisko Chopina zajęło w ogólnej klasyfikacji 95. miejsce. To znaczy, że poprawiło swoją pozycję o 4 miejsca w porównaniu z poprzednim rokiem. W Europie wschodniej wyprzedziły Chopina lotniska w Budapeszcie i Pradze.

Zobacz także

Dziesięć najlepszych lotnisk świata [Ranking 2018] 

1. Changi Airport, Singapur

2. Incheon International Airport, Seul, Korea Południowa

3. Tokyo International Airport (Haneda), Tokio, Japonia

4. Hongkong International Airport

5. Hamad International Airport, Ad Dousza, Katar

6. Munich Airport, Monachium, Niemcy

7. Chubu Centrair Nagoya, Nagoya, Japonia

8. London Heathrow Airport, Londyn, Wielka Brytania

9. Zurich Airport, Zurych, Szwajcaria

10. Frankfurt Airport, Frankfurt nad Menem, Niemcy

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC