Zamknij

Wybrano najpiękniejszą plażę na świecie. Whitehaven Beach zapiera dech w piersiach

25.02.2021 08:03
Whitehaven Beach
fot. Shutterstock

Nagrody Travellers' Choice portalu Tripadvisor po raz kolejny zostały rozdane. Jedną z kategorii w plebiscycie jest oczywiście najpiękniejsza plaża. Jesteście ciekawi, które miejsce w tym roku znalazło się na szczycie właśnie w tej dziedzinie? Mamy dla was odpowiedź.

Co roku serwis Tripadvisor, który skupia turystów z całego świata, publikuje ranking miejsc szczególnie docenionych przez swoich użytkowników. W tegorocznym zestawieniu w jednej z kategorii pojawiło się nawet 1 miejsce z Polski.

Największą popularnością zwykle cieszą się nagrody dla najpiękniejszych miast i najpiękniejszych plaż. Kto został wyróżniony w przypadku tego drugiego wariantu? Miejsce pierwsze wygląda zjawiskowo, ale z chęcią udalibyśmy się do każdej z tych 25 uwzględnionych tutaj plaż.

Wybrano najpiękniejszą plażę na świecie. Whitehaven Beach zapiera dech w piersiach

W tym roku na pierwszym miejscu najpiękniejszych plaż świata znalazło się zupełnie nowe miejsce. W rankingu Travellers' Choice Awards opracowywanym przez Tripadvisor doceniona została Whitehaven Beach w Australii.

Zajmuje ona aż 7 km długości wzdłuż wybrzeża australijskiej wyspy Whitsunday. I wygląda bajkowo. Przede wszystkim charakteryzuje się białym drobnym piaskiem, licznymi płyciznami i turkusową wodą. W dodatku można się do niej dostać wyłącznie od strony wody - łodzią albo hydroplanem, dlatego też można tu liczyć na prywatność. Zlokalizowana jest też w sercu Wielkiej Rafy Koralowej, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.

Drugie i trzecie miejsce w kategorii najpiękniejszej plaży zajmują kolejno plaża Santa Maria na Kubie i Baia do Sancho w Brazylii. Ta ostatnia skradła serca podróżników przez bliskość pięknej i bujnej roślinności, krystalicznie czystą wodę i dzięki temu, że można obserwować stąd delfiny.

Kto jeszcze otrzymał wyróżnienie dla najpiękniejszej plaży w rankingu Travellers' Choice? Poniżej przedstawiamy pełną listę.

 1. Whitehaven Beach, Australia
 2. Santa Maria Beach, Kuba
 3. Baio do Sancho, Brazylia
 4. Grace Bay Beach, wyspy Turks i Caicos
 5. Saint Pete Beach, Floryda, USA
 6. Turquoise Bay, Australia
 7. Eagle Beach, Aruba
 8. Spiaggia dei Conigli, Sycylia
 9. Ka'anapali Beach, Hawaje
 10. Baia dos Golfinhos, Brazylia
 11. Playa de Cofete, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
 12. Varadero Beach, Kuba
 13. Praia da Falesia, Portugalia
 14. Maho Bay Beach, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
 15. Seven Mile Beach, Jamajka
 16. La Concha Beach, Hiszpania
 17. Playa Norte, Meksyk
 18. Seven Mile Beach, Kajmany
 19. Bavaro Beach, Dominikana
 20. Bournemouth Beach, Wielka Brytania
 21. Balos Lagoon, Grecja
 22. Playa Manuel Antonio, Kostaryka
 23. Nungwi Beach, Tanzania
 24. Elafonissi Beach, Grecja
 25. Plage de Santa Giulia, Korsyka, Francja

Dodalibyście tutaj jakąś plażę?