Zamknij

Wyjazdy na zakupy „w dni wolne od handlu”. Nietypowa oferta biura podróży

Redakcja
09.04.2018 09:38
Grodno - zakupy w dni wolne od handlu
fot. Shutterstock

„Do Grodna w dni wolne od handlu” — to nowa wycieczka w ofercie białostockiego biura podróży „Nowator”. Jednodniowa wyprawa na Białoruś będzie obejmowała m.in. zwiedzanie miasta, jak i wizytę w największym białoruskim centrum handlowym. 

Oferta biura podróży „Nowator” będzie dotyczyła tych niedziel, które zgodnie z wprowadzonymi od niedawna przepisami są w Polsce wolne od handlu. 

„Do Grodna w dni wolne od handlu” — już od 15 kwietnia

Wycieczka biura „Nowator” jest nowością i sporym zaskoczeniem. Pierwszy wyjazd do Grodna ma odbyć się 15 kwietnia, a następne w kolejne niedziele wolne od handlu. Oferta wydaje się doskonałą odpowiedzią na wprowadzony w Polsce zakaz handlu w wybrane niedziele.

Jak wyjaśnia Jolanta Sitko z Biura Podróży „Nowator” (w rozmowie z gazeta.pl):

 Na pomysł organizowana takich wyjazdów wpadliśmy razem z białoruskim kontrahentem. Chciałabym jednak podkreślić, że nie jest to typowy shopping tour, a regularna wycieczka. W programie jest zwiedzanie najciekawszych zabytków, między innymi Muzeum Elizy Orzeszkowej, jest także obiad, a wizyta w centrum handlowym jest tylko jednym z punktów.

Przeczytaj także: Zakaz handlu w niedzielę 2018 - daty zamknięcia sklepów [KALENDARZ]

Zwiedzanie i zakupy w Grodnie za jedyne 120 zł

Program jednodniowego wyjazdu do Grodna będzie obejmował objazd po najważniejszych grodzieńskich zabytkach, obiad z kuchnią białoruską i czas wolny, podczas którego można zwiedzić m.in. sklepy z pamiątkami lub po prostu odpocząć w małej kawiarni.

Po południu zaplanowane jest „zwiedzanie największego centrum handlowego — Old City”. Podczas wycieczki podróżnym towarzyszyć będzie polskojęzyczny przewodnik.

Przedstawicielka biura „Nowator” potwierdza, że napływają już pierwsze zgłoszenia na niedzielne wycieczki do Grodna. Duże znaczenie ma tutaj z pewnością niska cena wyjazdu — zaledwie 120 zł. 

Zobacz także

A może zakupy w Czechach?

To nie pierwsza inicjatywa, która umożliwia Polakom wyjazd za granicę w celu zrobienia niedzielnych zakupów. Na początku marca przewoźnik „Leo Express” na swoim profilu na Facebooku umieścił wpis reklamujący niedzielne wypady do Ostrawy w Czechach:

Co powiecie na niedzielny shopping w Ostrawie? Jedźcie z nami! Szybkie i komfortowe połączenia Leo Express do Ostrawy czekają na Was. Z Katowic do Ostrawy dojedziemy w 1 godzinę i 25 minut!”

Przeczytaj także: Jak spędzić czas w niedziele wolną od handlu? Miasto wychodzi naprzeciw mieszkańcom

Źródło: nowator.com.pl, podroze.gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC