Zamknij

Wyjeżdżasz na wakacje z dziećmi? Sprawdź, na czym najmłodszym zależy najbardziej

Redakcja
28.03.2018 10:44
Wakacje z dziećmi
fot. Shutterstock

Rodzinne wakacje z dziećmi są obecnie czymś bardzo popularnym. A zastanawialiście się kiedyś, na czym najbardziej zależy najmłodszym urlopowiczom? Wyniki ankiety przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii pokazują, że rodzice powinni przede wszystkim mniej zajmować się... telefonem, pracą i obowiązkami.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono ankietę, której wyniki pokazały, czym – w opinii dzieci – dorośli mogą popsuć rodzinne wyjazdy wakacyjne i co składa się na idealny urlop. W badaniu wzięli udział najmłodsi w wieku 6-12 lat. Zleceniodawcą ankiety dotyczącej potrzeb dzieci podczas rodzinnych wakacji była firma Marella Cruises, część grupy TUI, która oferuje rejsy wycieczkowe na całym świecie. 

Rodzice za dużo myślą o pracy i za często robią zdjęcia

Okazuje się, że największym grzechem dorosłych jest brak zainteresowania pociechami i nadmierne przywiązanie do spraw, które w danej chwili są nieistotne - do pracy czy obowiązków. Część badanych przyznała także, że rodzice za dużo czasu poświęcali na lekturę książek, używanie telefonu, drzemki czy rozrywki, w których dzieci nie biorą udziału. 

Co więcej, ponad 20 proc. ankietowanych dzieci uznaje za niezwykle krępujące notoryczne robienie zdjęć przez dorosłych. Wśród zarzutów znalazło się też częste smarowanie kremami z filtrem, choć wiadomo, że to wszystko z troski o dobro najmłodszych.

Zobacz także

Dzieci chcą być bardziej samodzielne

Najmłodsi ankietowani przyznali, że istotne jest, aby podczas wakacji dorośli byli mniej opiekuńczy i pozwalali na więcej. Dzieci chciałyby też móc same decydować o tym, co spakują na wyjazd.

Okazuje się, że co drugie dziecko pragnęłoby uczestniczyć w przygotowaniach do wakacji. Przyznali, że poczuliby się bardziej dorośli, gdyby mogli wpływać i decydować o tym, co będą robić podczas urlopu albo dokąd powinni pojechać.

Najważniejsza jest wspólna zabawa w terenie 

Choć wydawałoby się, że dzieci są uzależnione od urządzeń elektronicznych, wyniki ankiety pokazują, że dla 25 proc. badanych ważniejsze od elektroniki (tabletów, laptopów, smartfonów) są zabawy w terenie. Ponad połowa dodała, że chciałaby cały czas wolny spędzać w wodzie - najlepiej w parku wodnym lub w basenie. Często wskazywane w ankiecie były też parki rozrywki oraz budowanie zamków z piasku.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC