Zamknij

Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Dwoje rannych turystów

Redakcja
19.04.2018 11:33
Morskie Oko
fot. East News/Łukasz Kalinowski

W drodze nad Morskie Oko spłoszyły się dwa konie ciągnące wóz z turystami. Zwierzęta uderzyły w drewnianą budkę z biletami do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jeden z turystów wypadł z wozu i trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w środę rano w okolicy parkingu na Palenicy Białczańskiej, przed szlakiem nad Morskie Oko. Jak wynika z relacji świadków, dwa konie ciągnące wóz z turystami spłoszyły się i staranowały budkę z biletami do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na szczęście nikogo w tym czasie w niej nie było.   

Morskie Oko: spłoszone konie i ranni turyści

Według rzeczniczki policji Agnieszki Szopińskiej w wozie było już 9 osób, a dziesiąta wsiadała. Nie wiadomo jednak, czego wystraszyły się zwierzęta.

Świadkowie poinformowali, że nie było słuchać żadnego huku czy krzyku, który mógł do tego doprowadzić. Wszystko działo się nagle — wyjaśnia Szopińska.

66-letni turysta z Koszalina, który nie zdążył wsiąść do wozu, upadł i doznał skręcenia barku. Poszkodowana została również jego siostra. 62-letnia kobieta skarżyła się na ból ręki. Dwoje rannych zostało przewiezionych do szpitala. 

Morskie Oko wypadek
fot. PAP

Policjanci ustalają szczegóły tego incydentu. Do tej pory ustalono, że woźnica był trzeźwy i miał wszystkie potrzebne dokumenty. Na miejscu pojawił się również weterynarz, który zbadał zwierzęta i nie zgłosił żadnych zastrzeżeń co do stanu ich zdrowia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Grupa turystów utknęła nad Morskim Okiem. Zażądali pomocy od TOPR

Źródło: polsatnews.pl

___

RadioZET.pl/NC