Zamknij

Wypadek na lotni. Instruktor zapomniał przypiąć pasażera [WIDEO]

Redakcja
29.11.2018 10:15
Wypadek na lotni
fot. YouTube/screen

W Szwajcarii amerykański turysta przez ponad dwie minuty wisiał na rękach pod lotnią w trakcie lotu. Wszystko dlatego, że instruktor zapomniał o przypięciu uprzęży zabezpieczającej. Szokujące nagranie z tego wydarzenia mężczyzna opublikował w internecie. Filmik ma już ponad 6 milionów wyświetleń.

Pochodzący z Florydy Chris Gursky postanowił aktywnie wykorzystać swój wakacyjny pobyt w Szwajcarii i pierwszy raz polecieć lotnią. Taka atrakcja już sama w sobie jest ekstremalnym przeżyciem, a co dopiero w momencie, kiedy leci się bez żadnego zabezpieczenia.

Ponad 2 minuty lotu bez zabezpieczenia [WIDEO]

Mężczyzna umieścił w sieci nagranie, które zapiera dech w piersiach. Widać na nim, jak przez ponad dwie minuty wisi na drążku lotni, podczas gdy ta wznosi się na ponad 100 metrów nad ziemią.

- Moja pierwsza przygoda z lotniarstwem zamienił się w doświadczenie z pogranicza śmierci, ponieważ moje szelki bezpieczeństwa nie zostały podpięte do stelażu lotni. Przez 2 minuty i 14 sekund musiałem dosłownie "trzymać się mojego życia"! Lądowanie było trudne, ale przeżyłem, aby opowiedzieć wam tę historię - napisał w internecie mężczyzna podpisujący się Gorsk3.

Lecący z mężczyzną instruktor robił, co tylko mógł, aby pomóc mężczyźnie utrzymać się lotni. Próbował też jak najszybciej i jak najbezpieczniej wylądować. Niestety, kontrola nad lotnią była utrudniona. Co więcej, w pewnym momencie mężczyźni wznieśli się jeszcze wyżej.

W końcu, po 2 minutach i 14 sekundach, udało się wylądować na łące. Chris Gursky wyszedł z całego wypadku ze złamanym prawym nadgarstkiem, który wymagał interwencji chirurga oraz zerwanym ścięgnem w lewej ręce. Dzień później wyszedł już ze szpitala.

Jak informuje The New York Times, szwajcarskie władze lotnictwa cywilnego już zajęły się całą sprawą. Antonello Laveglia, rzecznik Federalnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, powiedział, że planują odtworzyć całe wydarzenie. Mają również w planach przesłuchanie pilota oraz ewentualnych świadków.

Przeczytaj także:

• Szokujące nagranie ze stoku narciarskiego. Wyciąg zrzucał ludzi z wysokości! [WIDEO] 

• Tak pasażer przechytrzył tanie linie lotnicze. Jego nagranie obiegło sieć [WIDEO] 

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC