Zamknij

Groźny wypadek w Pieninach. Turysta spadł z wysokości w pobliżu Trzech Koron

Redakcja
27.04.2020 08:51
Śmigłowiec GOPR
fot. Shutterstock

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR zostali wezwani do poszkodowanego turysty, który w okolicy szczytu Trzech Koron w Pieninach spadł z wysokości. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa. Turysta był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu – relacjonują ratownicy GOPR.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 kwietnia, w godzinach popołudniowych. Mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów w pobliżu najsłynniejszego szczytu w Pieninach Środkowych - Trzy Korony. Konieczna była interwencja GOPR-u.

Wypadek turysty w Pieninach

„Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu wywiadu okazało się, że znajdujący się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu mężczyzna z nieznanych przyczyn chciał przejść się po pniu złamanego w połowie drzewa. Niestety, ale podczas wykonywania tego zamierzenia, stracił równowagę i z wysokości około czterech metrów uderzył o ziemię” – napisano w relacji na profilu społecznościowym Grupy Podhalańskiej GOPR.

Upadek okazał się poważny, a podczas wstępnego badania urazowego ratownicy stwierdzili podejrzenie urazu kręgosłupa. Turysta na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Nowym Targu.

Ratownicy GOPR po raz kolejny apelują o rozsądek w górach, zarówno podczas wycieczek turystycznych, jak i prac leśnych.

Zobacz także

Źródło: PAP

___

RAdioZET.pl/NC