Zamknij

Wypadek w Tatrach. 99-letni turysta upadł w trakcie górskiej wędrówki

30.09.2021 14:39
Wypadek w Tatrach. 99-letni turysta upadł w trakcie górskiej wędrówki
fot. Albin Marciniak/East News

99-letni turysta chciał wybrać się na Tatrzański Symboliczny Cmentarz. Podczas wędrówki przewrócił się i pokaleczył sobie twarz. Z pomocą pospieszyli słowaccy ratownicy górscy. 

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę 29 września w Tatrach na Słowacji. Wypadek miał miejsce w godzinach popołudniowych.

Wypadek w Tatrach. 99-letni turysta upadł w trakcie wędrówki

Jak podaje portaltatrzanski.pl, celem wędrówki 99-letniego mężczyzna był Tatrzański Cmentarz Symboliczny, położony na zachodnich stokach Osterwy, nieopodal schroniska. Podczas marszu na szlaku w rejonie Popradzkiego Stawu stracił nagle równowagę i upadł na ziemię. Na skutek wypadku doznał licznych obrażeń, m.in. zranił sobie twarz.

Turyści, którzy znajdowali się nieopodal, natychmiast wezwali słowackich ratowników. Ci udzielili mu niezbędnej pomocy, a następnie na noszach i autem terenowym przewieźli go do Starego Smokowca. Tam przekazali 99-latka załodze pogotowia ratunkowego.

Jeden ze świadków zdarzenia relacjonuje, że część turystów górskich omijała leżącego mężczyznę, nie udzielając mu pierwszej pomocy. Według niego przyczyną takiego zachowania miała być zraniona twarz "ofiary".

RadioZET.pl/portaltatrzanski.pl