Zamknij

Wyprawa do wraku Titanica dostępna już za rok. Cena atrakcji może zaskoczyć

Redakcja
21.12.2018 10:58
Wrak Titanica
fot. Blue Marble Private/Ferrari Press/East News

W 2019 roku wystartują Titanic Survey Expedition – wyprawy, w trakcie których będzie można zwiedzić wrak słynnego liniowca. Chociaż od zatonięcia Titanica minęło 106 lat, nie brakuje chętnych, którzy chcieliby go zobaczyć. Nie wystarczy jednak zamiłowanie do przygody i nurkowania. Potrzebny będzie też gruby portfel, bo cena tej spektakularnej atrakcji jest naprawdę wysoka. 

W przyszłym roku firma Blue Marble Private chce zorganizować sześć wypraw do wraku Titanica, który spoczywa na dnie Oceanu Atlantyckiego, na głębokości blisko 3800 metrów. Szacuje się, że do tej pory wrak statku widziało zaledwie ok. 200 osób. 

Nurkowanie do wraku Titanica

Jak podają organizatorzy, eksplorację wraku Titanica będzie odbywać się na pokładzie batyskafu - specjalnego statku podwodnego, który mieści łącznie 5 osób. Wrak statku spoczywa na dnie oceanu około 600 km na południowy wschód od wybrzeży Nowej Funlandii. Chętni na podwodną wyprawę wyruszą z St. John’s w Kanadzie, skąd drogą lotniczą dotrą na statek wspierający. Organizatorzy gwarantują przynajmniej jedno nurkowanie do wraku Titanica, które potrwa 7 godzin. Jeśli jednak ktoś będzie miał sporo szczęścia, może okazać się, że zwiedzi słynny liniowiec więcej niż raz.

Wyprawa-do-wraku-Titanica
fot. Blue Marble Private/Ferrari Press/East News

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zapisać się na tę niezwykłą wyprawę? Trzeba mieć ukończone 18 lat, posiadać ważny paszport, wykazać „podstawową równowagę i sprawność” oraz przejść jednodniowe szkolenie. 

Ale to nie wszystko. Trzeba mieć też sporo na koncie. Ile kosztuje wyprawa do wraku Titanica? Wyceniono ją na 105 tysięcy dolarów od osoby, czyli ok. 370 tys. złotych za osobę! Warto jednak dodać, że każda z zaplanowanych wypraw będzie trwała 11 dni. W cenie są wszystkie noclegi, posiłki, odpowiednie szkolenie i sprzęt ekspedycyjny.

W ostatnim czasie pojawiła się również informacja, że do 2022 roku na szerokie wody wypłynie replika legendarnego Titanica. Premierowy rejs ma rozpocząć w Dubaju i potrwać dwa tygodnie. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC