Zamknij

Wyruszyli w Tatry… w adidasach. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy

Redakcja
11.01.2018 10:37
Wyruszyli w Tatry… w adidasach. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy
fot. Facebook/naTatry.pl/screen

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o niebezpiecznych sytuacjach w górach czy interwencjach TOPR. Pomimo tego, nieodpowiedzialnych turystów wędrujących po Tatrach wciąż nie brakuje. 

Tym razem grupa turystów wybrała się na Przełęcz pod Kopą Kondracką bez odpowiedniego sprzętu i obuwia. Zdjęcia, które zrobił im inny turysta, wywołały lawinę komentarzy.

Fotografie nierozważnych turystów opublikował fanpage na Facebooku - „naTatry.pl”. Na zdjęciach widać grupę ludzi wędrujących po ośnieżonym zboczu w sportowej odzieży i adidasach! Pod wpisem znalazło się wiele negatywnych komentarzy:

- Ludzie powinni płacić surowe kary za takie rzeczy, nawet za sam pomysł, a nie żeby później trzeba było TOPR wzywać....

- Tatry to nie zabawa. Ludzie piętnujcie takie zachowania, gdzie się tylko da. Oni szkodzą wszystkimi, którzy wychodzą w góry, ręce opadają.

Warto przypomnieć, że Przełęcz pod Kopą Kondracką znajduje się na wysokości 1863 m n.p.m. w Tatrach Zachodnich. Na przełęczy krzyżują się liczne szlaki turystyczne – m.in. szlak prowadzący z Doliny Kościeliskiej w kierunku Orlej Perci.

Podobne sytuacje zdarzały się już w ostatnim czasie. GOPR i TOPR wciąż apelują o rozsądek i przypominają, że warunki w górach są trudne i wymagane jest odpowiednie przygotowanie.

___

RadioZET.pl/NC