Zamknij

Wysokie kary dla turystów w Wenecji. Ponad 300 euro za piknik na trawie

Nina Czochara
28.06.2019 09:32
Wenecja
fot. Pixabay

W Wenecji w ostatnich dniach posypały się surowe kary finansowe, a także zakazy wstępu do miasta za niewłaściwe zachowania turystów, które nie współgrają z powagą historycznego miasta. Jak podają lokalne media, nakaz opuszczenia Wenecji otrzymało już od straży miejskiej siedem osób.

W ostatnim czasie lokalne władzy Wenecji wprowadziły liczne zakazy. Jak podano, nowe przepisy powstały "w trosce o godny wygląd ulic i placów, właściwe zachowanie turystów i poszanowanie zabytków". 

Wenecja: mandaty i nakazy opuszczenia miasta

Grzywny wymierzono między innymi trzyosobowej rodzinie turystów z Bolonii, która w parku Giardini Papadopoli jadła obiad na trawie, gdzie rozłożyła obrus i naczynia. Kara za ten piknik wyniosła po 100 euro od osoby, czyli łącznie 300 euro kary.

W tym samym parku strażnicy miejscy ukarali grzywną turystkę z Kanady. Za opalanie się w bikini musiała zapłacić mandat w wysokości 250 euro.

Wysoką karę dostały też dwie kobiety, które podając się za pracownice władz regionu, prowadziły na ulicach zbiórkę pieniędzy na pomoc dla ubogich dzieci.  Za swoje przewinienia otrzymały 450 euro grzywny i nakaz opuszczenia miasta.

Zobacz także

Za nowymi, surowymi przepisami w Wenecji głosowała większość weneckich radnych. W ten sposób postanowiono walczyć z masowym zjawiskiem zachowań turystów, które - jak podkreślają władze - niszczą historyczny charakter miasta i bogactwo jego dziedzictwa artystycznego. Jako największe plagi wymienia się, oprócz śmiecenia na ulicach i wrzucania odpadków do kanałów, skoki z mostów i opalanie w kostiumach nad brzegiem Canal Grande.

ZOBACZ TAKŻE:

• Zakaz siadania na ziemi i schodach? W Wenecji może grozić za to nawet 500 euro kary

• Wenecja wprowadza nowy podatek. Nawet 10 euro za wjazd do miasta

• Wskoczyła do kanału w Wenecji, bo... chciała uciec przed kontrolerem biletów 

___

RadioZET.pl/PAP/NC