Zamknij

Wysokie kary za picie alkoholu na pokładzie samolotu. Nawet 80 tys.funtów grzywny

Nina Czochara
10.06.2019 09:13
Wysokie kary za picie alkoholu na pokładzie samolotu. Nawet 80 tys.funtów grzywny
fot. Pixabay

Nowa kampania "One Too Many" ma przypominać podróżnym w Wielkiej Brytanii o konsekwencjach wynikających z nadmiernego spożywania alkoholu na pokładzie. Dożywotni zakaz latania, wysokie grzywny czy nawet więzienie grozi osobom, które zakłócają lot, zagrażając jednocześnie bezpieczeństwu innych pasażerów.

W ramach kampanii "One Too Many" na 14 lotniskach w Wielkiej Brytanii pojawiły się tablice informacyjne, które ostrzegają przed konsekwencjami nadużywania alkoholu - w samolocie, jak również jeszcze przed lotem.

"One Too Many" - jakie kary czekają na pasażerów?

Uciążliwemu pasażerowi załoga może odmówić wejścia na pokład, ukarać grzywną do 5 tys. funtów, a nawet skazać na 2 lata więzienia. Pijanemu pasażerowi grozi również dożywotni zakaz latania określoną linią lotniczą.

One Too many
fot. onetoomany.co.uk

Jeśli maszyna będzie musiała zawrócić na lotnisko z powodu niewłaściwego zachowania pijanego pasażera, "winowajca" będzie musiał liczyć się z grzywną w wysokości nawet 80 tys. funtów.

ZOBACZ TAKŻE: Pijany pasażer Ryanaira wyprowadzony z samolotu. Zastraszał innych podróżnych

Uciążliwi pasażerowie wakacyjni

Na pokładzie samolotu różnych linii lotniczych regularnie dochodzi do incydentów, których sprawcami są najczęściej pijani pasażerowie. W marcu tego roku maszyna linii Ryanair musiała zawrócić na lotnisko w Manchesterze z powodu awanturującego się pasażera, który jeszcze przed wejściem na pokład spożył dużą ilość alkoholu.

W maju pasażer Ryanaira został wyprowadzony z samolotu przez policję po tym, jak zachowywał się agresywnie na pokładzie, przeklinał i zastraszał innych podróżnych. 

Część przewoźników, w tym również irlandzka linia lotnicza, z powodu licznych incydentów na pokładzie, wezwały władze lotniska do ograniczenia sprzedaży alkoholu na portach lotniczych.

Według danych Civil Aviation Authority, chociaż liczba incydentów z uciążliwymi pasażerami spadła w porównaniu z ubiegłymi latami, to wzrosła na trasach wakacyjnych. Ponad jedna trzecia była związana z nadmiernym spożyciem alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE: Agresywny pasażer w samolocie Ryanaira. Groził, że wszystkich zabije

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC