Zamknij

Wyspa Bali wprowadza nowy podatek dla turystów. Władze chcą zadbać o środowisko

Redakcja
22.01.2019 11:55
Bali
fot. Shutterstock

Bali przygotowuje się do wprowadzenia nowego podatku dla turystów. Osoby odwiedzające wyspę będą musiały zapłacić 10 dolarów, które władze wyspy wykorzystają na ochronę środowiska i dziedzictwa kulturowego.

Władze Bali chcą, by turyści mieli realny wkład w dbanie o ekosystem oraz cenne zabytki. Właśnie dlatego urzędnicy opracowali specjalne zasady, wedle których wszyscy zagraniczni turyści będą zobowiązani do zapłaty 10 dolarów w ramach nowo wprowadzonego podatku.

Podatek na Bali pomoże w ochronie wyspy

Jak podaje Flyfree.pl, opłata będzie pobierana jednorazowo, choć na razie nie wiadomo, w jakiej formie. Władze dyskutują jeszcze, czy podatek powinien już być wliczony w bilety lotnicze czy opłacany na lotnisku bezpośrednio przez każdego podróżnego.

– Wpłaty od turystów są potrzebne, aby pomóc nam zachować środowisko i kulturę. Skoro oni mogą się nimi cieszyć, to dlaczego nie mają przyczynić się do ich ochrony? – przyznał przewodniczący rady legislacyjnej.

Władze są przekonane, że nowa opłata w wysokości 10 dolarów nie odstraszy turystów. W ich opinii jest wystarczająco niska, by obcokrajowcy praktycznie jej nie zauważyli. 

Zobacz także

Nowy podatek obejmie wyłącznie obcokrajowców. Władze Bali uznały, że Indonezyjczycy przyjeżdżają na wyspę przede wszystkim, by odwiedzić rodzinę, w poszukiwaniu pracy, podczas gdy zagraniczni goście przybywają tu na wypoczynek. Biorąc pod uwagę, że na Bali w ubiegłym roku przyjechało prawie 6 mln zagranicznych turystów, dodatkowy dochód będzie ogromnym wsparciem istniejącego budżetu.

Bali od dłuższego czasu boryka się z problemem nadmiernej ilości śmieci i regularnego zanieczyszczania środowiska. W ubiegłym roku urzędnicy musieli zakazać całkowicie używania jednorazowych słomek, reklamówek czy naczyń, jeśli są zrobione z tworzyw sztucznych. Szacuje się, że choć Bali produkuje blisko 4 tony odpadów dziennie, to tylko 60 proc. z nich trafia na kontrolowane wysypiska.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC