Zamknij

Wyspa z pingwinami na sprzedaż? Sam ustalasz, ile możesz za nią zapłacić

Redakcja
28.12.2018 15:40
Pingwiny - Wyspa Pebble
fot. Shutterstock

Położona na południowym Atlantyku, przepiękna wyspa Pebble po raz pierwszy od niemal 150 lat została wystawiona na sprzedaż. Choć nie ma na niej ludzi, nie będziemy tutaj samotni - na wyspie żyją m.in. pingwiny.

Wyspa Pebble została pierwotnie kupiona od brytyjskiego rządu w 1869 r. przez Johna Markhama Dean'a. Od tego czasu niezmiennie pozostawała w rękach tej samej rodziny. Teraz jednak praprawnuczka pierwszego gospodarza postanowiła sprzedać wyspę. Cenę ustalają kupujący.

Wyspę Pebble można mieć na własność

Pebble Island położona jest na Oceanie Atlantycki, jest częścią archipelagu Falklandów i ma powierzchnię 136 km2. Najbliższy stały ląd to Argentyna, oddalona o ok. 700 km.

Wyspa Pebble
fot. Shutterstock

Wyspę zamieszkuje 5 różnych gatunków pingwinów, lwy morskie, foki, ok. 6 tys. owiec i 42 gatunki ptaków lądowych. Na terenie wyspy znajduje się również kilka nieruchomości - domy i budynki gospodarcze. Właściciele od lat nie mieszkają na Pebble Island, przez co zajmowanie się tym obszarem stało się zbyt uciążliwe. Dlatego też właścicielka tej ziemi chce sprzedać ją komuś, kto pokocha to miejsce i będzie mieć pomysł, jak dobrze nim zarządzać. Przekonuje, że dzięki owczej wełnie jest szansa sporego zarobku.

Nie ustalono jeszcze ceny za wyspę, ponieważ rzeczoznawcom trudno było ustalić jej wartość. Obecna właścicielka czeka więc na propozycje ze strony potencjalnych nabywców. W 1869 r. rodzina Deanów kupiła Pebble za równowartość ok. 35 tys. złotych.

Przeczytaj także:

• Tropikalna wyspa na sprzedaż. W cenie rezydencja z basenem

Wakacyjna wyspa na sprzedaż. "To kawałek raju na ziemi"

Źródło: wp.pl

___

RAdioZET.pl/NC