Zamknij

Wyspę odwiedzała niegdyś Marilyn Monroe. Teraz można ją kupić

Redakcja
14.12.2017 14:03
Wyspę odwiedzała niegdyś Marilyn Monroe. Teraz można ją kupić
fot. privateislands.com

To Tavern Island, jedna z 25 wysp Norwalk Islands w amerykańskim stanie Connecticut, została wystawiona na sprzedaż. Prawdziwa okazja… dla milionerów. 

Tavern Island jest jedną z najmniejszych wysp archipelagu – ma powierzchnię 14 tys. m2. Znajduje się u wybrzeża Norwalk w stanie Connecticut. Chociaż rozmiary wyspy nie są imponujące, to zachwyca jej niesamowite położenie, fascynująca przeszłość i zabudowania… godne milionera. Cena wywoławcza to 8,7 mln dolarów, czyli około 31 mln złotych. Niegdyś, na przyjęciach wydawanych przez byłych właścicieli wyspy, bywały Marilyn Monroe oraz Barbra Streisand.

Tavern Island
fot. Privateislands.com

Główny dom na terenie wyspy powstał w latach 30. Wówczas właścicielką Tavern Island była Lilly Hellman - dramatopisarka i scenarzystka, która jako pierwsza kobieta zdobyła nominację do Oscara. Budynek ma 600 metrów kwadratowych, 6 sypialni, 2 pomieszczenia biurowe, salon z kominkiem, obszerną kuchnię, a nawet siłownię i saunę.

Tavern Island
fot. Privateislands.com

Oprócz luksusowej posiadłości na wyspie znajdują się także domek herbaciany, budynek administratora i zabudowania gospodarcze. Ale to nie wszystko. Nowy właściciel będzie miał do dyspozycji dwie prywatne plaże oraz rozległy basen z widokiem na morze! Do tego mała przystań na jachty i łodzie motorowe.

A jak dotrzeć do wyspy? Z Nowego Jorku do Norwalk Islands jest zaledwie godzina, a na wyspę można się dostać promem albo łodzią w kilka minut.

Tavern Island
fot. Privateislands.com

Tavern Island po raz pierwszy została wystawiona na sprzedaż pięć lat temu za ok. 13 mln dolarów. Nie znalazła jednak nabywcy i właściciele postanowili wycofać ja z rynku.

___

RadioZET.pl/Rp.pl/NC