Zamknij

Wyspy Kanaryjskie chcą stworzyć swój portal rezerwacyjny. Cel? Zapewnienie większej niezależności

19.02.2021 11:29
Wyspy Kanaryjskie chcą stworzyć swój portal rezerwacyjny. Cel? Zapewnienie większej niezależności
fot. SHUTTERSTOCK

Minister turystyki Wysp Kanaryjskich zapowiedziała rozpoczęcie procesu transformacji cyfrowej branży turystycznej. W ten sposób chce zwiększyć niezależność regionu. Jednocześnie zapewnia, że nadal będą współpracować z biurami podróży.

Wyspy Kanaryjskie leżą na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od wybrzeży Afryki. Obejmują 13 wysp, które należą do Hiszpanii. Archipelag nazywany jest często mianem "Wysp Wiecznej Wiosny". Wpływ na nadanie takiego określenia ma tutejszy klimat. Średnia temperatura 22-25 st. Celsjusza, pozwala na wypoczynek przez cały rok.

Wyspy Kanaryjskie są jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Niesamowicie zróżnicowany krajobraz, wulkaniczne plaże, imponujące góry oraz tętniące życiem kurorty rokrocznie przyciągają tysiące turystów z całego świata nastawionych nie tylko na odpoczynek, ale także na zwiedzanie.

Kanary z własnym portalem rezerwacyjnym

Wyspy Kanaryjskie już od jakiegoś czasu walczą, by być mniej zależne od pośredników przy pozyskiwaniu klientów. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Prezydent Rady Teneryfy Pedro Martin ogłosił, że w 2021 roku zacznie działać ich własna linia lotnicza. Teraz przyszedł czas na własny portal rezerwacyjny.

Jak podaje portal Rp.pl, minister turystyki, przemysłu i handlu Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla zapowiedziała rozpoczęcie procesu transformacji cyfrowej branży turystycznej. Ma powstać specjalna platforma internetowa, poprzez którą będzie można zamówić usługi turystyczne, bez korzystania z pośredników. Ponadto za jej pomocą usługodawcy kanaryjscy będą mogli nawiązywać kontakty z firmami turystycznymi.

Jednocześnie minister zapewnia, że Kanary nadal będą współpracować z biurami podróży oraz internetowymi agencjami turystycznymi. Jak wyjaśnia portal Rp.pl, chodzi raczej o uzupełnienie istniejących kanałów sprzedaży. 

Minister turystyki chce, by w przyszłości Wyspy Kanaryjskie były nadal jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych, ale także wiodącym kierunkiem pod względem wysokości przychodów.

Program ma być rozwijany przez pięć lat, począwszy od 2021 roku. Jego budżet wyniesie 53,5 miliona euro.

RadioZET.pl/Turystyka.rp.pl