Zamknij

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje dla turystów. Koniec z paszportami covidowymi w hotelach

08.10.2021 09:37
Hiszpania - plaża
fot. Shutterstock/zdj. ilustracyjne

Regionalny rząd Wysp Kanaryjskich podjął decyzję o poluzowaniu restrykcji dla turystów. Poinformowano, że w hotelach nie trzeba już będzie przedstawiać zaświadczeń potwierdzających pełne zaszczepienie przeciw Covid-19 czy status ozdrowieńca. Nie będą tam również wymagane negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa. 

Wyspy Kanaryjskie to niezwykle popularny kierunek urlopowy wśród Polaków. Nawet poza głównym sezonem wakacyjnym wiele osób planuje tam wypoczynek. W ostatnich dniach regionalne władze podjęły decyzje o złagodzeniu restrykcji dla turystów. 

Wyspy Kanaryjskie. Bez paszportów covidowych w hotelach

Rząd Wysp Kanaryjskich poinformował, że zniesiony zostanie obowiązek okazywania paszportów covidowych w hotelach. Ma to związek ze spadającą liczbą zakażeń koronawirusem oraz masowymi szczepieniami przeciw Covid-19.

Jak wynika z opublikowanej w czwartek przez dziennik "Canarias7" wypowiedzi Yaizy Castilli, odpowiedzialnej w kanaryjskim rządzie za turystykę, eliminowanie restrykcji to efekt porozumienia władz archipelagu z czterema największymi związkami zawodowymi branży turystycznej.

Według rządu kanaryjskiego konieczne "jest zlikwidowanie podwójnych kontroli sanitarnych osób", które docierają na archipelag. Uznano, że wystarczą kontrole sanitarne na lotniskach, gdzie pasażerowie nadal muszą przedstawiać dokumenty poświadczające brak infekcji.

– Obecnie niezbędne jest luzowanie restrykcji chroniących przed chorobą, ustanowionych w placówkach hotelarskich (…) Ma to pomóc w umocnieniu wizerunku Wysp Kanaryjskich jako kierunku turystycznego – wyjaśnił regionalny rząd.

Hiszpania. Jakie zasady wjazdu dla Polaków?

Hiszpania umieściła Polskę na liście regionów ryzyka, a co za tym idzie – zostały zaostrzone zasady wjazdu. Turyści z Polski przy wjeździe do Hiszpanii zobowiązani są do przedstawienia jednego z następujących dokumentów: zaświadczenia potwierdzającego przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19, zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa lub zaświadczeniu o przechorowaniu COVID-19. 

Warto przy tym podkreślić, że od przyjęcia szczepionki musi minąć co najmniej 14 dni. W przypadku negatywnego wyniku testu, musi on zostać wykonany w ciągu 72 godzin przed przylotem (test PCR) lub 48 godzin przed przekroczeniem granicy (test antygenowy). 

Wszyscy pasażerowie są też zobowiązani do wypełnienia przed podróżą formularza sanitarnego, który jest dostępny na stronie www.spth.gob.es.

Źródło: PAP (Marcin Zatyka), gov.pl