Zamknij

Wyspy Kanaryjskie. Władze chcą wprowadzić obowiązkowe testy na COVID-19 dla turystów

09.09.2020 15:07
Gran Canaria
fot. Shutterstock

Wyspy Kanaryjskie szukają sposobu na to, aby sezon zimowy z powodu pandemii COVID-19 nie był całkowicie stracony. Właśnie dlatego władze archipelagu chcą wprowadzić obowiązkowe testy na koronawirusa dla turystów. Na razie rozmowy prowadzone są z biurami podróży. 

Przedstawiciele władz turystycznych siedmiu wysp archipelagu oraz minister turystyki, przemysłu i handlu Wysp Kanaryjskich, Yaiza Castilla, omawiali na specjalnym spotkaniu strategię na nadchodzący sezon zimowy. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Turystyki Wysp Kanaryjskich, aby turyści mogli wciąż przyjeżdżać na hiszpańskie wyspy, trzeba przede wszystkim zmniejszyć liczbę nowych zakażeń. 

Wyspy Kanaryjskie. Będą obowiązkowe testy na koronawirusa? 

Yaiza Castilla podkreślała na spotkaniu, że trzeba jak najszybciej podjąć działania, aby władze innych krajów zniosły ostrzeżenia przed podróżami na Wyspy Kanaryjskie oraz obowiązkową kwarantannę po powrocie. Jej zdaniem rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie testów na koronawirusa dla przyjezdnych.

Przedstawiciele lokalnych władz turystycznych uznali takie myślenie za słuszne i potwierdzili, że są gotowi na współpracę z touroperatorami oraz hotelami przy tworzeniu centrów diagnostycznych, w których byłyby wykonywane testy PCR na COVID-19 (chodzi o niższe koszty i krótszy czas oczekiwania). 

Ministerstwo Spraw Turystyki Wysp Kanaryjskich chciałoby, aby takie testy zostały wprowadzone już od października - na razie na podstawie umów z biurami podróży, bo na obowiązkowe badania musi być zgoda Madrytu.

Jednocześnie powadzone są prace nad porozumieniami z innymi krajami, dzięki którym testy byłyby wykonywane jeszcze w miejscu wylotu, jak również przy odlocie na Wyspach Kanaryjskich.

Źródło: rp.pl