Zamknij

Z 19 tys. zdjęć stworzył niesamowite nagranie. Przepiękne niebo nad Tatrami [WIDEO]

Nina Czochara
14.05.2019 13:25
Niebo nad Tatrami
fot. YouTube/Łomnica Lomnicky peak

Tatry zachwycają swoim pięknem o każdej porze roku. Polski fotograf, Michał Ostaszewski, po raz kolejny ukazał magię tego miejsca w postaci krótkiego nagrania. Wideo powstało z kompilacji 19 tys. zdjęć. Efekt pracy fotografa jest naprawdę imponujący.

Największą pasją Michała Ostaszewskiego jest fotografia, głównie krajobrazów, natury, jak również astrofotografia. Tym razem fotograf wpadł na pomysł spędzenia nocy na Łomnicy (drugim najwyższym szczycie Tatr) oraz nagrania krajobrazu z tego miejsca. 

Cztery minuty nieba nad Tatrami [WIDEO]

Niesamowite nagranie powstało z 19 tys. pojedynczych klatek uchwyconych na szczycie Łomnicy. Michał Ostaszewski przyznał, że praca przy tym projekcie nie była łatwa. Przeszkodą były m.in. niekorzystne warunki pogodowe. Jednak ostateczny efekt wynagradza cały trud. Na filmie, który trwa nieco ponad cztery minuty, można podziwiać m.in. górskie niebo nocą oraz Drogę Mleczną.

Oto efekt mojej pracy. Cztery minuty scen, ukazujących piękne widoki i niesamowite nocne niebo, jakie można podziwiać z tego szczytu - opisuje na swoim profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: Niezwykłe zjawisko w Tatrach. Internauci zachwyceni widmem Brockenu [ZDJĘCIA]

Pomysł na ten projekt narodził się już dwa lata temu, jego realizacja rozpoczęła się w grudniu 2018 roku. - Postanowiłem spróbować, czy uda mi się dotrzeć na szczyt, by wykonać tam zdjęcia - przyznaje fotograf. 

Niebo nad Tatrami
fot. YouTube/screen

Łomnica to drugi pod względem wysokości szczyt w Tatrach - ma 2634 m n.p.m. i położony jest po słowackiej części Tatr Wysokich. Na szczyt prowadzi kolejka gondolowa. 

To nie pierwsza praca Ostaszewskiego, którą zachwycają się internauci. W listopadzie 2018 roku sieć obiegło zdjęcie wykonane podczas zachodu Księżyca nad Giewontem.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC