Zamknij

Z Muru Chińskiego nie trzeba schodzić. Można z niego zjechać… na sankach! [WIDEO]

Redakcja
04.01.2018 13:50
Z Muru Chińskiego nie trzeba schodzić. Można z niego zjechać… na sankach! [WIDEO]
fot. Flickr

Spacer po Murze Chińskim to marzenie niejednego podróżnika. Aby urozmaicić swoją wyprawę, nie trzeba schodzić tą samą drogą. Można na przykład wybrać niezapomniany zjazd na sankach. 

Wielki Mur Chiński jest największym dziełem budowlanym starożytnych Chin. Zabytek został nawet wpisany na listę siedmiu nowych cudów świata w 2007 roku, jako symbol wytrwałości i uporczywości. Wielki Mur dostępny jest w kilku miejscowościach, jednak ten w Mutianyu (ok. 90 km od stolicy) słynie z najpiękniejszych widoków. Co więcej, znajduje się tutaj fragment muru pochodzący jeszcze z VI wieku.

Wielki Mur Chiński
fot. Flickr

Na samą górę wjechać można wyciągiem krzesełkowym, a wrócić… specjalnie przygotowanym torem saneczkowym! Cała trasa ma 1580 metrów długości. Odważni turyści muszą po prostu wsiąść na czarne siedziska (na szczęście z hamulcem!), a potem zjechać w dół. To doskonała opcja dla tych, którzy lubią adrenalinę i fantastyczne widoki.

Tor saneczkowy (The Mutianyu Toboggan) w sezonie letnim otwarty jest w godz. 8.00-17.00, a w zimowym w godz. 8.30-16.30. Koszt zjazdu za osobę to ok. 80 RMB, czyli ok. 45 złotych.

___

RadioZET.pl/NC