Zamknij

Z Warszawy na Ukrainę. LOT ogłosił nowe połączenie!

Redakcja
15.02.2018 10:46
Z Warszawy na Ukrainę. LOT ogłosił nowe połączenie!
fot. Piotr Matusewicz/East News

LOT po raz kolejny rozszerza swoją siatkę o bezpośrednie połączenie. Od 2 lipca polecimy z Warszawy na Ukrainę, a dokładniej do miasta Zaporoże. Bilety są już w sprzedaży. A to nie koniec dobrych wiadomości. Przewoźnik zwiększa także częstotliwość lotów między Warszawą a portem lotniczym Kijów-Żuliany. 

Zaporoże położone jest w południowo-wschodniej części Ukrainy. Już od 2 lipca miasto zostanie udostępnione w bezpośrednim połączeniu lotniczym z Warszawy. Samolot PLL LOT będzie latał na tej trasie codziennie z wyjątkiem czwartków.

W poniedziałki, piątki i niedziele wylecimy z Warszawy o godzinie 11.00 i dotrzemy do Zaporoża o 14.00 czasu lokalnego. W drogę powrotną samolot wyruszy o 14.40 i wyląduje na Lotnisku Chopina o 15.55.

We wtorki, środy i soboty przewoźnik będzie startował z Warszawy o godz. 14.20 i lądował nad Dnieprem o 17.20. Rejs powrotny odbędzie się z Zaporoża o 18.00, a zakończy na Lotnisku Chopina o 19.15.

Rozkład połączeń między Warszawą a Zaporożem został zaplanowany tak, żeby umożliwić pasażerom z tego regionu wygodne przesiadki na loty do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Pasażerowie potrzebują nawet 35 minut na przesiadkę w Warszawie, żeby kontynuować podróż do miast takich jak: Bruksela, Amsterdam, Paryż, Genewa i Mediolan. Możliwe są również krótkie przesiadki dla podróżujących między Zaporożem a m.in. Budapesztem, Pragą, Tallinnem, Wilnem, Kownem i Koszycami. 

LOT największą linią lotniczą w UE obsługującą rynek ukraiński

Zaporoże jest szóstym ukraińskim kierunkiem w siatce połączeń LOT. Przewoźnik lata również do Charkowa, Odessy i Lwowa oraz portów lotniczych: Kijów-Boryspol i Kijów-Żuliany. Łącznie LOT w sezonie letnim 2018 będzie obsługiwał aż 84 rejsy tygodniowo między Polską a Ukrainą. Narodowy przewoźnik jest obecnie jedyną linią lotniczą z UE oferującą pasażerom z Zaporoża rejsy do Europy i reszty świata.

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC