Zamknij

Za darmo w podróż po Europie. Unia Europejska po raz kolejny rozdaje bilety dla młodych

Nina Czochara
25.04.2019 09:32
Pociąg
fot. Shutterstock

Już w maju rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu "DiscoverEU". W ramach tej akcji pełnoletni obywatele Unii Europejskiej będą mogli całkowicie za darmo podróżować koleją po Europie. Rejestracja odbywa się przez internet.

Akcja „DiscoverEU” jest skierowana do osób, które ukończyły 18 lat. Komisja Europejska z okazji osiągnięcia pełnoletniości chce rozdawać specjalne bilety Interrail, które uprawniają do bezpłatnych podróży pociągami po całym kontynencie.  Komisarz ds. budżetu UE Guenther Oettinger tłumaczył, że w ten sposób młodzi ludzie będą mogli poznać lepiej kontynent europejski oraz jego języki i mieszkańców. 

30 dni darmowych podróży koleją po Europie

"DiscoverEU" to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi Europejczycy przez 30 dni za darmo mogą podróżować pociągami po całym kontynencie. Wyjątkiem są niektóre, wybrane fragmenty tras, które można pokonać za pomocą innych środków transportu. Konkurs organizowany jest dwa razy w roku. W ramach najbliższej edycji wybranych zostanie 20 tysięcy młodych ludzi, którzy otrzymają darmowy bilet na pociągi. Bilet Interrail nie pokrywa jednak kosztów noclegu ani innych wydatków. Liczba biletów przypadających na dany kraj zależy od liczby mieszkańców. 

Rekrutacja rusza już 2 maja 2019 roku o godz. 12.00 i potrwa dwa tygodnie. W momencie, gdy ruszy konkurs, na stronie akcji "DiscoverEU" pojawi się formularz aplikacyjny.

Zobacz także

Kto może dołączyć do programu "DiscoverEU"?

Akcja przeznaczona jest dla pełnoletnich obywateli Unii Europejskiej, którzy urodzili się w okresie od 2 lipca 2000 roku (włącznie) do 1 lipca 2001 roku (włącznie). Wybrane osoby muszą również podczas internetowej rejestracji podać prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu. Po wypełnieniu dostępnego na stronie formularza, należy dodatkowo rozwiązać quiz i odpowiedzieć na dodatkowe pytanie. 

Zwycięzcy w konkursie mogą podróżować koleją przez maksymalnie 30 dni w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. Szczęśliwcy, którzy dołączą do programu "DiscoverEU", staną się jednocześnie jego ambasadorami. Ich obowiązkiem będzie zdawanie relacji ze swojej podróży np. za pośrednictwem mediów społecznościowych. Co więcej, obowiązkowo po powrocie z podróży należy promować projekt, np. w czasie prezentacji w szkole. Dla najbardziej aktywnych ambasadorów przewidziane są dodatkowe nagrody. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Darmowa podróż dookoła świata? Zaskakujący konkurs agencji turystycznej

•  Air France oferuje bezpłatne loty? To dla osób pracujących przy odbudowie katedry

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC