Zamknij

Za tymi miejscami turyści tęsknią najbardziej. Dokąd pojechalibyśmy na wakacje?

08.06.2020 12:31
Selfie na Santorini
fot. Shutterstock

Z powodu pandemii koronawirusa wielu z nas musiało odłożyć podróżnicze plany na później. Nie oznacza to jednak, że nie brakuje nam wyjazdów w dalsze zakątki świata. Eksperci postanowili sprawdzić umieszczane na Instagramie posty z hashtagiem #takemeback oznaczającym chęć powrotu do danego miejsca. W ten sposób udało się stworzyć listę miejsc, za którymi najbardziej stęsknili się turyści.

Zestawienie stworzyli eksperci z firmy pożyczkowej CashNetUSA. Przejrzeli ponad 200 tysięcy wpisów na Instagramie i na ich podstawie stworzyli listę miejsc, do których, w czasie izolacji społecznej, wrócilibyśmy najchętniej.

Turyści najbardziej tęsknią za piramidami

Numerem jeden na liście miejsc, do których najbardziej chcieliby wrócić użytkownicy Instagrama, są piramidy w Gizie. To właśnie przy postach ukazujących te słynne egipskie budowle najczęściej pojawiał się hasztag #takemeback.

Piramidy w Gizie
fot. Pixabay

Egipskie piramidy fascynują i przyciągają turystów od wieków. Zadziwia precyzja, z jaką w ówczesnych czasach zostały wykonane. Największa jest Piramida Cheopsa - ma 147 metrów wysokości i przez ponad 3800 lat była najwyższą konstrukcją na ziemi.

Drugą pozycję w zestawieniu zajęła indonezyjska wyspa Bali. To miejsce przyciąga turystów tropikalną przyrodą, tarasami ryżowymi oraz rajskimi plażami z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą Oceanu Indyjskiego. Nie można pominąć też wspaniałej tradycyjnej architektury – znajdziecie tutaj ponad 20 tys. mistycznych świątyń.

Bali
fot. Shutterstock

Trzecią pozycję zajęła grecka wyspa Santorini. To prawdziwa perełka Morza Egejskiego. Słynie z charakterystycznych białych domków wznoszących się na wzgórzach, wspaniałych plaż oraz najpiękniejszych w całej Grecji zachodów słońca. 

Santorini
fot. pixabay

Eksperci z firmy CashNetUSA na bazie 200 tys. zdjęć wyodrębnili jeszcze kilka innych kategorii. W przypadku miast Instagramerzy najbardziej tęsknią za Nowym Jorkiem, Paryżem i Londynem. W kategorii cuda natury przodują Park Narodowy Yosemite (Kalifornia), Wielki Kanion oraz irlandzkie Klify Moheru. Z kolei w kategorii plaże w pierwszej trójce znalazły się Waikiki Beach (Hawaje), Venice Beach (Los Angeles) oraz South Beach (Miami).

Źródło: PAP, Onet