Zamknij

Zagraniczne media wybrały "najfajniejsze" miasto w Polsce. Które zwyciężyło?

Redakcja
15.06.2018 16:29
Gdańsk starówka
fot. Pixabay

Gdańsk jest coraz chętniej odwiedzany przez zagranicznych turystów. Stolicę Pomorza rozsławiły brytyjskie media, które opisują Gdańsk jako "najfajniejsze miasto w Polsce". Jest to zasługą m.in. artykułów, które pojawiają się w największych europejskich portalach i magazynach.

W brytyjskim dzienniku "The Independent" pojawił się artykuł zatytułowany "Dlaczego Gdańsk jest najfajniejszym miastem do zwiedzania w Polsce"? Autor tekstu zachwala zabytki, architekturę, kuchnię i życie nocne stolicy województwa pomorskiego.

Gdańsk jest naj...

Brytyjski dziennikarz, Ronan J O'Shea, zwraca uwagę, że Gdańsk to jedno z miast, które odegrały najważniejszą rolę w historii Polski. Jednocześnie stanowi co raz bardziej popularną lokalizację dla młodych Polaków, którzy decydują się na zamieszkanie nad morzem.

Autorowi szczególnie przypadła do gustu dzielnica Zaspa. Nie znajdziemy tam typowych zabytków, lecz architekturę z czasów komunizmu i liczne kolorowe murale. Zdaniem Brytyjczyka to świetne miejsce dla miłośników fotografii.

"The Independent" docenił również urokliwe stare miasto z tętniącą życiem ulicą Długą oraz ulicą Mariacką. Autor tekstu jest zachwycony widokiem na miasto z wieży Bazyliki Mariackiej.

Dziennikarz wspominał też o gdańskich muzeach, które określił jako jedne z najlepszych w Polsce. Wśród nich Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej. Ronan J O'Shea podkreśla, że wystawy są bardzo rozbudowane i na wizytę w muzeum trzeba zarezerwować sporo czasu.

ZOBACZ TAKŻE: Gdańsk: co warto zobaczyć? 6 największych atrakcji 

Gdańsk
fot. Pixabay

Zobacz także

Gdańsk coraz popularniejszy na świecie

O tym, że stolica Pomorza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, świadczy również opublikowany na początku roku przez portal podróżniczy TripAdvisor ranking dziesięciu najlepszych kierunków turystycznych na świecie, które zyskują popularność. Gdańsk znalazł się na 5. miejscu tego zestawienia. 

Nasze miasto jest jedyne w swoim rodzaju i turyści przyjeżdżają tu, aby odkrywać nowe, ciekawe miejsca na mapie Europy. Gdańsk postrzegany jest jako miasto nowoczesne, świeże i inne niż wszystkie – wyjaśniała w rozmowie z WP Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej w Gdańsku.

Zobacz także

Źrodło: wp.pl, fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC