Zamknij

Fioletowa woda w potoku w Zakopanem. Do sieci trafiło niepokojące nagranie

09.11.2021 13:23
Zakopane. Fioletowa woda w potoku. Do sieci trafiło niepokojące nagranie
fot. SHUTTERSTOCK

Fioletową ciecz, która wypływała wprost do potoku Zakopianka, jako pierwsi zauważyli wędkarze z Nowego Targu. Powiadomili odpowiednie służby i opublikowali zdjęcia nieznanej substancji w sieci. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, dlaczego woda zmieniła kolor.

W poniedziałek rano 8 listopada do sieci trafiło niepokojące nagranie. Widać na nim fioletową ciecz, która wypływa z kanału burzowego na wysokości zakopiańskiej dzielnicy Tatary. Nieznana substancja trafia wprost do potoku Zakopianka. Autorami filmu, który błyskawicznie obiegł media społecznościowe, są wędkarze z Nowego Targu. Jak twierdzą, ciecz wyciekała co najmniej przez ponad godzinę.  

"Pytanie, co to. Poinformowaliśmy odpowiednie służby - działają..." - napisali w poście.

Wędkarze natychmiast zawiadomili policję oraz strażaków.

Zakopane. Fioletowa woda w potoku. Wiadomo, co się stało

Wydziałowi ochrony środowiska, który badał sprawę, udało się ustalić przyczynę zmiany koloru wody. "To były buraki, jakieś resztki, pomyje" - wyjaśniła w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim" Agata Pacelt-Mikler z wydziału komunikacji zakopiańskiego magistratu.

Zobacz także:  Popularne jezioro w Tatrach całkowicie wyschło. Do sieci trafiło niepokojące zdjęcie

Alicja Olkuska-Kowalczyk, naczelnik wydziału ochrony środowiska, dodała, że był to "nielegalny zrzut do kanalizacji burzowej". Na szczęście nie doszło do skażenia potoku. 

Wiadomo również, że sprawcą zanieczyszczenia jest prowadzący działalność gospodarczą przedsiębiorca z Zakopanego. O dalszych krokach wobec mieszkańca miasta zadecyduje burmistrz.

RadioZET.pl/24tp.pl/Facebook(Wędkarski Nowy Targ & PZW 17 Nowy Targ)