Zamknij

Do Zakopanego nadciągają prawdziwe tłumy. W weekend może być nawet 20 tys. gości

12.02.2021 13:24
Do Zakopanego nadciągają prawdziwe tłumy. W weekend może być nawet 20 tys. gości
fot. SHUTTERSTOCK

W najbliższy weekend w Zakopanem spodziewana jest kumulacja frekwencji turystycznej. Obłożenie w hotelach jest praktycznie maksymalne. Pod Giewont może przyjechać nawet 20 tysięcy turystów.

Do Zakopanego nadciągają tłumy. W weekend 12-14 lutego spodziewana jest kumulacja frekwencji turystycznej. Jak zauważa prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz, to pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń związanych z działalnością hotelarską, skoki narciarskie na Wielkiej Krokwi oraz walentynki.

Zakopane szykuje się na kumulację turystów

Biorąc pod uwagę, że Zakopane dysponuje 40-tysiącami miejsc noclegowych, a hotele czy pensjonaty mogą być w połowie zapełnione, to możemy spodziewać się 20 tysięcy gości – zwróciła uwagę Wojtowicz i dodała, że już w ubiegłym tygodniu po konferencji prasowej wicepremiera Jarosława Gowina rozdzwoniły się telefony w hotelach i pensjonatach i nastąpiła fala rezerwacji na weekend walentynkowy.

Jak dalej powiedziała PAP Agata Wojtowicz, mimo że obowiązują obostrzenia, to obłożenie w hotelach jest praktycznie maksymalne.

Przy okazji prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej zaapelowała, aby wszyscy pamiętali o ograniczeniach i reżimie sanitarnym.

Wyjeżdżając z Warszawy czy Poznania nie jedziemy do strefy wolnej od koronawirusa. Na Podhalu też jest epidemia i trzeba zachować dystans społeczny, stosować maseczki oraz dezynfekcję. Od naszej odpowiedzialności będzie zależało, czy w następne weekendy będziemy mogli podróżować - mówiła.

Przypomnijmy, że obostrzenia dotyczące działalności hotelarskiej zostały zniesione warunkowo na okres dwóch tygodni. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą dalsze decyzje rządzących. 

Najbliższy weekend po Tatrami ma być bardzo mroźny i śnieżny.

RadioZET.pl/PAP