Zamknij

Zakopane – atrakcje dla dzieci [8 najlepszych pomysłów]

Nina Czochara
05.08.2019 15:30
Kolejka na Gubałówkę
fot. Shuttestock

Zakopane jest idealnym kierunkiem na wyjazd zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na miejscu znajdzie się wiele atrakcji dla najmłodszych – aquapark, parki linowe, muzea czy mniej wymagające szczyty górskie. Oto najciekawsze atrakcje dla dzieci w Zakopanem.

Wybierasz się do Zakopanego z dziećmi? Podpowiadamy, z których atrakcji warto skorzystać i jakie miejsca zobaczyć.

Aqua Park Zakopane - atrakcja dla najmłodszych

Jedną z ulubionych atrakcji dla rodzin w Zakopanem jest Aqua Park. To nowoczesny obiekt z kompleksem basenów (rekreacyjnych i termalnych) z pięcioma zjeżdżalniami (najdłuższa ma ponad 167 metrów), udogodnieniami dla dzieci oraz centrum spa z saunami, łaźnią parową i pokojem relaksacyjnym.

Z myślą o najmłodszych stworzono brodzik ze zjeżdżalniami, fontannami i kolorowymi, interaktywnymi zabawkami. Na terenie kompleksu znajduje się też centrum rozrywkowe w postaci sali zabaw (ze ścianką wspinaczkową, basenikiem z piłeczkami) oraz kręgielnie, gdzie można całą rodziną ciekawie spędzić czas. 

Zobacz także

Wielka Krokiew - atrakcja w Zakopanem na zimę i lato

Ta atrakcja na stałe wpisała się w krajobraz Zakopanego. Słynna skocznia narciarska, na której odbyło się wiele międzynarodowych imprez sportowych, spodoba się nie tylko najmłodszym miłośnikom tego sportu. Warto wjechać z dziećmi na szczyt skoczni – widoki z samej góry zapierają dech w piersiach.

Wielka-Krokiew
fot. Shutterstock

Zobacz także

Nosal w Zakopanem

To łatwo dostępny, popularny wśród turystów szczyt wznoszący się nad Kuźnicami (1206 metrów). Z góry rozciąga się piękna panorama tatrzańskich szczytów, doskonale widać też Zakopane. Przejście całej grani Nosala zajmuje jedynie 1,5 godz., więc to dobry wybór na w wędrówkę z dziećmi.

ZOBACZ TAKŻE:  Kolejka na Kasprowy Wierch. Sprawdź ceny biletów i praktyczne informacje

Gubałówka

Wjazd na Gubałówkę jest popularnym punktem wśród rodzinnych atrakcji Zakopanego. Kolejka, oddana do użytku w 1938 roku, zawozi na samą górę kolorowymi wagonami. Po wjeździe na Gubałówkę na dzieci czeka letnia zjeżdżalnia grawitacyjna, a zimą – wyciągi narciarskie.

Gubałówka
fot. Wikimedia Commons

Na szczytowej polanie znajdują się kioski z pamiątkami, dmuchane zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe czy dorożki. Nie można zapominać też o fantastycznych górskich krajobrazach roztaczających się z tego miejsca. 

Zobacz także

Zakopiańskie parki linowe

Zakopane oferuje aż trzy wyjątkowe parki linowe, pełne licznych atrakcji dla najmłodszych. W parkach znajdują się liczne mosty, kładki, huśtawki czy siatki. To wszystko oczywiście z pełnym zabezpieczeniem i po krótkim szkoleniu przeprowadzonym przez profesjonalistów. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest „GuGu Park linowy”, który znajduje się w pobliżu Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 

Muzeum Oscypka - atrakcja Zakopanego dla dzieci i dorosłych

W Zakopanem, przy ul. Jagiellońskiej, w 2017 roku zostało otwarte Muzeum Oscypka. Warto wybrać się tutaj z dziećmi. Podczas specjalnych pokazów, w których publiczność bierze czynny udział, można się dowiedzieć, jak wytwarzany jest popularny góralski ser oraz poznać tradycyjne sprzęty i historię pasterstwa. Odwiedzający mogą również spróbować prawdziwego oscypka oraz samodzielnie zrobić swój własny serek.

ZOBACZ TAKŻE: Sudety: co warto zwiedzić? Oto 8 najciekawszych miejsc

Śnieżny labirynt: zimowa atrakcja w Zakopanem

Atrakcje w Zakopanem dla dzieci to także aktywny wypoczynek. Śnieżny labirynt w Zakopanem powstaje w sezonie zimowym u stóp Wielkiej Krokwi. Niesamowita konstrukcja, przypominająca labirynt, wykonywana jest ze śniegu i lodowych bloków. Mając powierzchnię około 3000 m2, jest największą tego typu konstrukcją w Polsce i na świecie.

Śnieżny labirynt jest jedną z atrakcji w Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia. W ramach kompleksu dzieci mogą też skorzystać z toru saneczkowego oraz śnieżnego zamku.

Małpi Gaj w Zakopanem

Dla dzieci ciekawą atrakcją będzie też Małpi Gaj stworzony dla osób w wieku 1-12 lat. Na miejscu znajdują się domki interaktywne, samochodziki czy pokój w stylu Lego. Dla tych najmłodszych wydzielono też strefy malucha wyposażone w baseny piłeczkowe, zjeżdżalnie i mnóstwo zabawek.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC