Zamknij

"Chciał popełnić samobójstwo, bo nie znalazł noclegu". Zaskakujące zgłoszenia turystów w Zakopanem

11.05.2021 10:22
Zakopane - policja
fot. Pawel Murzyn/East News

W Zakopanem w miniony weekend sporo się działo. Do miasta przyjechały tłumy turystów, którzy mocno dawali znać o swojej obecności. Policjanci musieli interweniować ponad 120 razy. Byli wezwani m.in. przez wystraszonego turystę, który zostawił swoją partnerkę i uciekł, zgłaszając napad i porwanie. Inny turysta zagroził, że popełni samobójstwo, bo nie znalazł wolnego miejsca w pensjonacie.

W ostatni weekend stolica Tatr przeżywała turystyczne oblężenie. Rzecznik zakopiańskiej policji relacjonował, że po zniesieniu obostrzeń dotyczących działalności hoteli ostatnie dni obfitowały w "fantazyjne" zgłoszenia turystów. Pomysłowość niektórych osób naprawdę zaskakuje. 

Zakopane. Turysta zgłosił porwanie, którego nie było

Dużym zaskoczeniem dla policjantów było wezwanie w nocy z piątku na sobotę (około godz. 2 nad ranem) do jednego z pensjonatów w Zakopanem. Miało tam dojść do napadu na turystów, po którym młoda kobieta miała zostać uprowadzona.

– Gdy policjanci przyjechali do pensjonatu (...) okazało się, że nikt nikogo nie porwał, a jego partnerka jest cała i zdrowa. Ustalono, że gdy para dobijała się do pokoju, pojawiająca się w ciemnościach sylwetka właściciela tak wystraszyła młodego turystę, że uciekł, zostawiając ukochaną, jednocześnie informując służby o napadzie i porwaniu – relacjonował asp. Wieczorek.

"Chciał popełnić samobójstwo, bo nie znalazł noclegu"

Kolejne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie. Na miejscu policjanci ustalili, że po nieudanej próbie uzyskania noclegu w pensjonacie, nietrzeźwy turysta postanowił powiadomić ratowników o targnięciu się na własne życie. Desperat tłumaczył, że było mu zimno i nie miał, gdzie spędzić nocy. Liczył na pobyt w szpitalu, jednak ostatecznie noc spędził w policyjnej jednostce, gdzie trzeźwiał.

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali również kilkanaście innych osób do wytrzeźwienia, zabierając ich wprost z ulicy lub w wyniku interwencji. Kilka zgłoszeń dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej przez rozbawionych turystów w hotelach i pensjonatach. Ponadto policjanci ujawnili i zatrzymali trzy poszukiwane osoby, w tym poszukiwanego listem gończym z Andrychowa. 

Źródło: PAP