Zamknij

Zamek Ogrodzieniec w słynnym serialu Netflixa. Tu kręcono sceny do Wiedźmina

Redakcja
27.12.2019 13:11
Zamek Ogrodzieniec
fot. Shutterstock

"Wiedźmin" to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji Netflixa w 2019 roku. Część scen do tego serialu było kręconych w Polsce, a dokładnie na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. Potężne mury wzniesione na skałach widoczne są z wielu stron z dużej odległości, przyciągając wzrok turystów. Nic dziwnego, że twórcy serialu wybrali właśnie ten plener. 

Premiera "Wiedźmina" na Netflixie odbyła się 20 grudnia. Do tej pory serialowa ekranizacja powieści Andrzeja Sapkowskiego kręcona była na terenie Węgier oraz hiszpańskiej wyspy La Palma. Okazuje się, że niektóre sceny były nagrywane również w Polsce. 

Polski zamek w serialu "Wiedźmin"

Sceny do produkcji Netflixa były kręcone w Zamku Ogrodzieniec w kwietniu tego roku. Obiekt był wyłączony wówczas z ruchu turystycznego i strzeżony przez ochronę. Od 20 grudnia polski zamek można podziwiać również w serialu. Kadry z produkcji zamieszczone zostały na Facebooku twierdzy. 

Zagraniczne serwisy już zaczęły interesować się zabytkiem, co może sprawić, że jeszcze więcej turystów zacznie tam przyjeżdżać.

Zagłosuj

Widziałeś/aś Zamek Ogrodzieniec?

Liczba głosów:

Zobacz także

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

Ruiny Zamku Ogrodzieniec uchodzą za najokazalszy ze wszystkich obiektów na Szlaku Orlich Gniazd i uznawane są za swoistą wizytówkę Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Budowla, wzniesiona około XIV wieku, należała do najświetniejszych warowni swoich czasów. 

Zamek leży na Górze Zamkowej wznoszącej się na wysokość 515,5 metrów n.p.m.  Po przeprowadzeniu prac konserwatorskich i zabezpieczeniu ruin, twierdza została udostępniona dla turystów. 

Mówi się, że zamek jest nawiedzony. Duch tego zamku jest jednak dość nietypowy - ma postać potężnego, czarnego psa. Zjawa ma ponoć być duszą kasztelana krakowskiego, Stanisława Warszyckiego. 

ZOBACZ TAKŻE: 

•  Borne Sulinowo. Opuszczone i pełne tajemnic miasto w Polsce

•  Najpiękniejsze zamki w Polsce. 10 miejsc, które warto zobaczyć

•  Jura Krakowsko-Częstochowska na weekend. Odkrywamy największe atrakcje

Źródło: onet.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC