Zamknij

Zanurkował w wodach Bali i zobaczył... "morze śmieci"! Przerażający obraz rajskiej wyspy

Redakcja
08.03.2018 12:46
Bali - wysypisko śmieci
fot. YouTube/screen

Brytyjski płetwonurek przedstawił w swoim nagraniu smutną prawdę o wyspie Bali, kojarzonej z "turystycznym rajem". Mężczyzna odkrywając przybrzeżne wody indonezyjskiej wyspy, natknął się na "morze śmieci".

Rich Horner wybrał się na "podwodny spacer" w wodach u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Bali, w słynnym ośrodku nurkowym Manta Point. Nie miał jednak możliwość zachwycić się tamtejszym pięknem. Mężczyzna nagrał filmik, na którym widzimy, jak przeciska się przez wysypisko plastikowych pozostałości, które utworzyły swoistą "chmurę śmieci", zawieszoną w lazurowej wodzie Bali.

Wysypisko śmieci w przybrzeżnych wodach Bali (WIDEO):

Rich Horner opublikował swoje wideo w mediach społecznościowych, wywołując falę oburzenia wśród internautów.

- Plastikowe torby, plastikowe butelki, plastikowe kubeczki, plastikowe wiadra, plastikowe saszetki, plastikowe słomki, plastikowe koszyki, plastikowe torby i jeszcze więcej plastikowych toreb, plastik, plastik, plastik, tyle plastiku... - skomentował poruszony płetwonurek.

Zobacz także

Bali - wyspa tonąca w śmieciach

Na początku roku indonezyjskie władze przyznały się, że borykają się z katastrofą ekologiczną. Problem wysypisk śmieci, które pojawiły się w strefie przybrzeżnej, stał się na tyle duży i niebezpieczny, że podjęto decyzję o wprowadzeniu na Bali stanu wyjątkowego. Władze obawiają się, że zanieszczyszcenia mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców i turystów oraz zagrażać wizerunkowi "rajskiej" wyspy Bali.

Indonezyjska wyspa ma szczególnie duży problem z zanieczyszczeniem wód podczas pory deszczowej, nazywanej również "sezonem śmieci". Plastikowe pozostałości zalegają wówczas na plażach wyspy, szokując turystów.

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC