Zamknij

Zanurzyła stopę w fontannie w Rzymie. Dostała 450 euro grzywny

Redakcja
23.08.2018 10:42
Ołtarz Ojczyzny - Rzym
fot. Shutterstock

Zarzut znieważenia miejsca pamięci postawiono w Rzymie amerykańskiej turystce, która zamoczyła stopę w fontannie przy Ołtarzu Ojczyzny. Kobieta została zatrzymana przez strażników miejskich i ukarana wysoką grzywną.

Jak podała agencja Ansa, 68-letnia kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy straży miejskiej w chwili, gdy zanurzała stopę w fontannie na Placu Weneckim, przy Ołtarzu Ojczyzny. Turystyka z pewnością nie spodziewała się, że za to zachowanie zostanie tak surowo ukarana.

Wysoki mandat dla 68-latki

Turystkę zaprowadzono na posterunek karabinierów. Usłyszała tam zarzut dotyczący znieważenia miejsca pamięci, za co przewidziana jest kara od 6 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności. Została również ukarana mandatem w wysokości 450 euro.

W tej samej fontannie na Placu Wenecki doszło w niedzielę do chuligańskiego wybryku. Dwaj mężczyźni rozebrali się do naga i kąpali się tam wśród tłumu ludzi. Zdarzenie to zostało nagrane, a straż miejska nadal poszukuje sprawców tego czynu. Władze Rzymu w związku z tym incydentem nakazały całodobowe patrolowanie największych zabytkowych fontann.

Przeczytaj także:

• Całonocne patrole przy fontannach w Rzymie. Wszystko przez nagich turystów [WIDEO]

Polak wspiął się na rzymską fontannę di Trevi. Ukarano go wysoką grzywną

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC