Zamknij

Polacy masowo szukają lotów na Zanzibar. To jeden z najpopularniejszych kierunków w pandemii

26.01.2021 14:27
Zanzibar
fot. Fotolia

Zanzibar w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. To nie tylko doskonałe miejsce na egzotyczne wakacje, ale też coraz popularniejsze miejsce na znalezienie pracy. Jak wskazują eksperci z eSky.pl, w czasie pandemii znacząco wzrosło zainteresowanie tym kierunkiem. Ale nie tylko tym. Polacy w dobie pandemii zdecydowanie częściej planują też wyjazdy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Meksyku, Dominikany czy Wysp Kanaryjskich.

Restrykcje nie zniechęcają Polaków do poszukiwania wyjazdów i wypoczynku. Zmieniają się jednak kierunki podróży. Popularna w ubiegłych latach Tajlandia ustąpiła miejsca tanzańskiej wyspie Zanzibar, która na przełomie roku wskoczyła na wierzchołek rankingu wakacyjnych kierunków w okresie zimowym.

Zanzibar najpopularniejszym kierunkiem w dobie pandemii

Brak podróży w zeszłym roku sprawił, że Polacy na początku 2021 roku masowo zaczęli szukać ofert na zimowe wyjazdy. Liczba wyszukiwań ofert podróży do samego Zanzibaru wzrosła o 280 proc. w porównaniu do stycznia 2020 roku. 

Wyspa Zanzibar należy do Tanzanii - państwa, które nie wprowadziło dla podróżujących z Polski restrykcji w postaci obowiązkowego negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy konieczności poddania się izolacji po przylocie. Okazuje się, że dla naszych rodaków ma to kluczowe znaczenie przy wyborze kierunku podróży. 

Do listy krajów, które nie objęły covidowymi restrykcjami Polaków, zalicza się także Meksyk i Dominikana. Przeszkodą dla turystów z Polski nie jest także wyłącznie zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19 - na liście takich państw znajdują się Kenia, Arabskie Emiraty (podróże do Dubaju lub Abu Dabi) i Wyspy Kanaryjskie.

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się też Teneryfa. Szukając ucieczki od złej pogody w Polsce, podróżnicy wybierają się na hiszpańskie wyspy w poszukiwaniach słońca, ciepła i zgiełku od pandemicznych informacji. Polacy coraz częściej wybierają się na wyspy na dłuższą chwilę, by zdalnie pracować i jednocześnie cieszyć się ładnymi widokami, których na Wyspach Kanaryjskich nie brakuje.

Eksperci wskazują, że pandemia zapoczątkowała nowy trend w podróżowaniu – “workation”. Trend ten polega na tym, że Polacy wyjeżdżają nie tylko, by wypocząć, ale także popracować w ładnej okolicy. Tego typu wyjazdy nie tylko pozwalają na zmianę otoczenia, ale również umożliwiają odpoczynek od nadmiaru bodźców, które na co dzień nam towarzyszą.

Zobacz także

Loty na Zanzibar: ile kosztują?

W wyniku większego zainteresowania podróżami do egzotycznych zakątków świata, wiele linii lotniczych dostrzegło w tym szansę na odbudowę poturbowanej przez pandemię sprzedaży.

Obecnie loty do ciepłych krajów są tańsze niż w zeszłym roku. Przykładowo na Zanzibar można kupić bilet lotniczy w obie strony z wylotem z Warszawy za około 2500 zł. Wybierając wylot z Berlina, można znaleźć bilety za nieco ponad 2000 zł. Z kolei oferty pakietów wakacyjnych Lot+Hotel na tanzańską wyspę Zanzibar zaczynają się już od nieco ponad 3800 zł – to taniej niż w styczniu 2020 roku.

Wyjątkowo atrakcyjne oferty dotyczą również Meksyku. Loty w obie strony do Cancun z Warszawy obecnie są w cenie 2420 zł, a z Berlina za niecałe 1600 zł.

Z kierunków bliższych, ceny mocno poszły w dół na bilety lotnicze do Hiszpanii – na Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary. Loty na Teneryfę można znaleźć w cenie 572 zł w obie strony. Z kolei na Majorkę można teraz kupić bilety w obie strony za 150 zł.

Źródło: Materiały prasowe