Zamknij

Zarezerwowali nocleg w hotelu-widmo. Oszukanym turystom pomogło całe miasteczko

Redakcja
28.08.2018 11:00
Apulia
fot. Shutterstock

Dwoje turystów, którzy stracili pieniądze, rezerwując pobyt w pensjonacie-widmie w Apulii, otrzymało w ramach rekompensaty gościnę od mieszkańców i honorowe obywatelstwo włoskiego miasteczka.

Jak podają lokalne media, dla dwójki turystów z Włoch wakacje w miejscowości Uggiano la Chiesa mogły być koszmarem, a stały się niezapomnianym doświadczeniem, dzięki wielkoduszności mieszkańców miasteczka.

Poszukiwania pensjonatu-widmo 

Kiedy turyści dotarli na miejsce po 10-godzinnej podróży, okazało się, że pensjonatu, który wcześniej zarezerwowali, nie ma pod wskazanym adresem. Osoba przedstawiająca się jako pośrednik z branży turystycznej nie odbierała telefonu. W tej sytuacji postanowili poprosić o pomoc mieszkańców w odnalezieniu ich miejsca noclegowego znanego im wyłącznie ze zdjęcia.

- Nikt nic nie wiedział, ale każdy starał się pomóc. Szukano hotelu, który przypominałby ten, gdzie rzekomo zarezerwowaliśmy pokój. Kolejne osoby dołączały do nas, kiedy chodziliśmy po okolicy - opowiedzieli Laura i Gianluca.

W ten sposób powstał swoisty łańcuch solidarności i pomocy. Mieszkańcy udzielili turystom gościny w innym miejscu, gdzie spędzili wakacje. Oszukani turyści musieli wybrać spośród kilku przedstawionych propozycji.

Zobacz także

Honorowe obywatelstwo dla oszukanych turystów

- Laura i Gianluca zostali przyjęci na zawsze przez naszą społeczność - powiedział burmistrz włoskiego miasteczka w regionie Apulii. Dodał, że zapadła decyzja o przyznaniu oszukanym turystom honorowego obywatelstwa Uggiano la Chiesa.

Z tej okazji mieszkańcy postanowili urządzić na część turystów wielki festyn. - Nie wierzyliśmy , że ludzie mogą być tak gościnni i serdeczni - powiedzieli Laura i Gianluca. Dziękując mieszkańcom podkreślili: - Swoim gestem przeprosiliście za coś, z czym nie macie nic wspólnego. Zabierzemy to do domu jako najpiękniejsze wspomnienie z wakacji.

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC