Zamknij

Zaskakująca oferta na Booking.com. Do wynajęcia dom z... czekolady!

Redakcja
26.09.2018 12:34
Dom z czekolady we Francji
fot. Booking.com

To idealna oferta dla wszystkich wielbicieli słodkości. We Francji można spędzić urlop w domku, który niemal w całości wykonany jest z czekolady.

Czekoladowy dom (The Chocolate cottage) powstał we francuskiej miejscowości Sèvres. Oferta pojawiła się niedawno w serwisie Booking.com. Atutem jest sama lokalizacja domku - zaledwie 6 km od Wieża Eiffla i 9 km od Muzeum w Luwrze.

Chatka zbudowana z 1,5 tony czekolady

Dom został zaprojektowany i wykonany przez jednego z najlepszych cukierników na świecie - Jeana-Luca Decluzeau. By pomysł zamienić w rzeczywistość, twórca potrzebował blisko 1,5 tony czekolady. Chatka powstała we wnętrzu szklarni L’Orangerie Ephémère w Sèvres, ma powierzchnię 18 m2 i może pomieścić 4 osoby. Domek niemal w całości wykonany jest z czekolady - od ścian, przez niektóre meble, dach, aż po umywalkę, zegar a nawet kominek. Poza samym budynkiem z czekolady zrobiono także „jeziorko”. Jedynie pościel, ręczniki i niektóre elementy sanitarne pozostają tu tradycyjne.

W ramach pobytu, goście mogą także wziąć udział w czekoladowych warsztatach pod okiem artysty-cukiernika, który stworzył cały dom. Klienci otrzymają też upominki (czekoladowe), a także dwa mniej słodkie posiłki – śniadanie i kolację. 

Goście, którzy chcą spędzić tam noc, muszą mieć sporo szczęścia, bo oferta dostępna jest tylko w wybrane dni. Rezerwacji można dokonać przez Booking.com - cena za noc to około 50 euro. Właściciele zastrzegają jednak w regulaminie, że żaden z elementów domku nie może być konsumowany przez gości.

Przeczytaj także:

• Najbardziej nietypowe hotele świata [TOP 10]

• Wakacje w igloo. Zobacz 8 najpiękniejszych hoteli lodowych w Europie

Źródło: fly4free.pl

__

RadioZET.pl/NC